Riigikantselei

 

Kaitsevägi tööandjana

Kaitseväes töötab üle 4000 inimese, kellest neljandik on tsiviilteenistujad. Nende ülesanne on säilitada ja suurendada Eesti kaitsevõimet ning arendada koostööd NATO-ga.

Kaitseväe põhitegevus hõlmab eri valdkondi, näiteks ajateenijate väljaõpet, haldust, logistikat, IT-d ja sidet, küberkaitset, meditsiini, kommunikatsiooni ja veel palju muud.

Tegevteenistus on avaliku teenistuse eriliik nagu politseiteenistus ja päästeteenistus. Tegevväelased töötavad sõjaväelise auastmega ametikohal. Sellised ametikohad eeldavad Kaitseväe nõuetele vastavaid teadmisi, oskusi, vilumusi ja hoiakuid. Tegevväelane võetakse alguses tegevteenistusse tähtajaliselt (kuni viieks aastaks). Tegevteenistuse pikkus sõltub ametikoha eripärast ja struktuuriüksuse vajadustest. Tegevteenistusse võib võtta sama isikut mitu korda. Tähtajaline tegevteenistussuhe tagab mõlemale osapoolele kindluse ja stabiilsuse konkreetseks ajaks. Kümneaastase katkematu teenistuse puhul muutub teenistussuhe tähtajatuks.

Tsiviilteenistujad jagunevad ametnikeks ja töötajateks. Ametnike ametikohad on seotud avaliku võimu teostamisega ning töölepingulised töökohad on avaliku võimu teostamist toetavad tööd (nt raamatupidamine, personalitöö, asjaajamine, laondus, toitlustus, haldustööd, IT jne).

Kaitseväes teenistuses olevad tegevväelased, ametnikud ja töötajad on kohustatud teenistusülesandeid täitma ausalt, erapooletult ja asjatundlikult. Nad on usaldussuhtes riigiga, mistõttu kehtivad neile teenistusse võtmisel ja teenistuses olles seadusest tulenevad piirangud (tegevväelastel kaitseväeteenistuse seaduses § 86 ja 9. peatüki 7. jagu, avaliku teenistuse seaduse § 15 ja § 60).

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.