Riigikantselei

 

Kaitsevägi tööandjana

Eesti esmase kaitsevõime säilitamisele ja suurendamisele ning koostöö arendamisele NATO-ga annavad Kaitseväes iga päev oma panuse üle 4000 teenistuses oleva isiku. Teenistuses olevatest isikutest u neljandik on tsiviilteenistujad ehk töösuhtes avaliku teenistuse seaduse või töölepingu seaduse alusel.

Kaitseväe põhitegevuse elluviimine hõlmab endas väga erinevaid valdkondi. Siin ei ole tegu ainult ajateenijate väljaõppe tagamisega, vaid veel halduse, logistika, IT ja side ning küberkaitse, meditsiini, kommunikatsiooni ja veel paljude teiste funktsioonidega.

Kaitseväe teenistujatest enamik on tegevväelased, kes töötavad sõjaväelise auastmega ametikohal. Tegevteenistus on avaliku teenistuse eriliik nagu seda on näiteks politseiteenistus ja päästeteenistus. Sõjaväelise auastmega ametikohad eeldavad kaitseväe nõuetele vastavaid teadmisi, oskusi, vilumusi ja hoiakuid. Tegevväelane võetakse tegevteenistusse alguses tähtajaliselt (kuni viieks aastaks). Tegevteenistuse pikkus sõltub ametikoha eripärast ja struktuuriüksuse vajadustest. Tegevteenistusse võib võtta sama isikut mitu korda. Tähtajaline tegevteenistussuhe tagab mõlemale osapoolele kindluse ja stabiilsuse konkreetseks ajaks. Kümneaastase katkematu teenistuse puhul muutub teenistussuhe tähtajatuks.

Tegevväelaste kõrval töötavad Kaitseväes veel ametnikud ja töötajad. Ametnike ametikohad on seotud avaliku võimu teostamisega ning töötajate töökohad on avaliku võimu teostamist toetavad tööd (nt raamatupidamine, personalitöö, asjaajamine, laondus, toitlustus, haldustööd, IT jne).

Kaitseväes teenistuses olevad tegevväelased, ametnikud ja töötajad on kohustatud teenistusülesandeid täitma ausalt, erapooletult ja asjatundlikult. Nad on usaldussuhtes riigiga, mistõttu kehtivad neile teenistusse võtmisel ja teenistuses olles seadusest tulenevad piirangud (tegevväelastel kaitseväeteenistuse seaduses § 86 ja 9. peatüki 7. jagu, avaliku teenistuse seaduse § 15 ja § 60).

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.