Ajateenistus » Sotsiaalsed garantiid peale ajateenistust  

Uuendatud: 20.11.2019, kell 12:12

Sotsiaalsed garantiid peale ajateenistust

 * Ravikindlustus on ajateenijale tagatud Sotsiaalmaksuseaduse §6 lg1 p3, 3', 3''' ja Ravikindlustuse seaduse §7 lg2 alusel, mille kohaselt tasub ajateenija eest sotsiaalmaksu riik. Tasub teada, et ajateenistuse kestuse läbinutel tasub riik sotsiaalmaksu ka 2 kuud peale ajateenistust, teenistusest enne tähtaega vabastatutel aga üks kuu peale ajateenistusest vabastamist.

* Naasmine endisele töökohale on võimalik. Täpsemalt on sellest kirjutatud Kaitseressusside Ameti koduleheküljel. 

* Naasmine ülikooli, jätkamaks õpinguid sealt, kus need katkesid. Kõrgharidusseaduse  § 15 lg 7 alusel on teil õigus saada ajateenistuse ajaks akadeemilist puhkust. Tegemist on täiendava akadeemilise puhkusega. Vajaduse korral on teil õpingute ajal võimalik võtta akadeemilist puhkust veel omal soovil üheks õppeaastaks, tervislikel põhjustel kuni kaheks aastaks ning lapse hooldamiseks kuni lapse kolme aastaseks saamiseni.

*Venekeelsed noored, kes ei tunne end eesti keelt rääkides kindlana.

01.09.2019 jõustunud Kõrgharidusseaduse § 14 lg 7 p 3 ja lg 8 alusel pikendatakse teie nominaalset õppeaega kuni ühe aasta võrra. See tähendab, et kõrgkool hindab teie eesti keele taset sisseastumiskatsetel. Kui teid võetakse soovitud erialale vastu, kuid teie eesti keele oskus ei vasta kõrgkoolis õppimise tasemele, siis suunab ülikool teid üheks aastaks eesti keelt õppima. Selle ühe aasta võrra teie nominaalne õppeaeg pikeneb. Eesti keele õppemaht on ühe õppeaasta vältel 60 EAP. 

Teie eesti keele oskust hindab Kõrgkool enne riigikeele süvaõppesse õppima asumist ning süvaõppe läbimisel. Keeleoskuse hindamise korra kehtestab kõrgkool ning avaldab selle enne sisseastumiskatesete algust oma veebilehel.

Töötukassa teenused ja toetused ajateenistuse läbinutele
Peale ajateenistust töötuks registreerimine

Töötuks registreerimine on peale ajateenistuse lõppu võimalik ja kasulik, juhul kui ei jätkata õpinguid või kui veel ei töötata.

Töötuks registreerides on teatud tingimustel õigus saada töötutoetust või töötuskindlustushüvitist ja oled ravikindlustatud hiljemalt 31. arveloleku päevast. Rohkem infot.

Toetused

Ajateenistuses viibimine, nii nagu õppiminegi, on tööga võrdsustatud tegevus. Kui inimene oli aasta jooksul enne arvele tulekut ajateenistuses või õppis või oli hõivatud tööga vähemalt 180 päeva, siis see annab õiguse töötutoetusele. Rohkem infot.

Töötuskindlustushüvitisele on õigus, kui enne arvele tulekut olete töötanud vähemalt 12 kuud eelneva 36 kuu jooksul. Töötuskindlustushüvitise saamisel on oluline töösuhte lõpp ja palgast peab olema kinnipeetud töötuskindlustushüvitise maksed. Kui teie töösuhe lõppes tähtaja möödumisel, koondamise tõttu, ettevõtte pankroti tõttu, terviseseisundi tõttu, katseajal või lõppes võlaõiguslik leping, siis on õigus taotleda töötuskindlustushüvitist. Rohkem infot

Teenused

Töötuna arvel olles saate tasuta kasutada töötukassa poolt pakutavaid teenuseid

Järjest enam populaarsust koguvad nõustamisteenused, milleks on psühholoogiline nõustamine, sõltuvusnõustamine ja  võlanõustamine.

Karjääriteenused

Alates 2019. aasta algusest on karjääriteenused koondunud Eesti Töötukassasse.

Karjääriteenused on karjääriinfo vahendamine ja karjäärinõustamine, mida töötukassa pakub kõikidele soovijatele tasuta töötukassa karjäärikeskustes ja väljaspool neid.

Karjääriinfo vahendamine hõlmab endast info jagamist erinevatest tööeluga seotud valdkondadest: tööturu olukorrast; töötamis- ja õppimisvõimalustest; erialadest ja ametitest; tööotsimise allikatest ja viisidest; kandideerimisdokumentidest ja töövestlusest.

Karjäärinõustamine aitab teha tööeluga seotud otsuseid ja planeerida karjääri. Nõustamine hõlmab nii õppimise, töökoha kui ka erialavalikuga seotud teemasid.

Täpsem info on leitav: Töötukassa karjääriteenused ning www.minukarjaar.ee

Palgatoetus noortele

Teie tööle saamist uude ettevõttesse võib toetada Eesti Töötukassa poolt pakutav palgatoetus tööandjale. Palgatoetuse abil saab tööle võtta töötukassas töötuna arvel oleva inimese, kes on: 16 – 29aastane (kaasa arvatud), kellel puudub töökogemus või see on lühiajaline. Loe täpsemalt tingimuste kohta

Minu I töökoht: https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/minu-esimene-tookoht.

Küsimuste korral leia enda jaoks lähim ja sobivam töötukassa osakonda ja tule kohale või helista.

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

Skype: tootukassa

 

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.