Ajateenistus » Naised ajateenistuses  

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:36

Naised ajateenistuses

Naised on kaitseväes teeninud alates kaitseväe taasloomisest alates.

18–27aastased vähemalt põhiharidusega Eesti kodanikest naised saavad ajateenistusse asuda alates 1. aprillist 2013 omal soovil ning teha karjääri meestega samadel alustel. Erinevad vaid üldfüüsilise testi normid. Ajateenistusse asudes tuleb arvestada, et kaitseväekohustuse võtmine on tõsine otsus ja kohustus kogu eluks. Kaitseväe jaoks on oluline, et teenistusse tuleks sobivaimad ja parimad kandidaadid.

Ajateenistuse lõppedes on reservväelane teenistuses 60. eluaastani (k.a). Kaitseväekohustuse valinud naistel on võimalus esimese 90 päeva jooksul kohustusest loobuda, seejärel tuleb arvestada, et kohustus tuleb lõpuni kanda. Need, kes nii pikaajalise kohustuse võtavad, on tunnustust väärt.

Ühetaoline ajateenistus tagab, et kõik kaitseväelased alustavad samalt tasemelt, neile on antud võrdsed võimalused oma tugevusi ja võimeid näidata ning hiljem kaitseväelises karjääris edeneda. Ajateenistuses on kõik võrdsed hoolimata päritolust, rahvusest, soost, elukohast, lõpetatud koolidest. Ajateenistus on alus, kus valitakse välja sõjalised juhid.

Ajateenistusse asumine

Ajateenistusse asumiseks tuleb esitada Kaitseressursside Ametile taotlus ajateenistusse asumiseks ning kaitseväekohustuseta naistel ka kaitseväekohustuse võtmiseks. Taotluste vormid on avaldatud Kaitseressursside Ameti kodulehel ja riigiportaalis eesti.ee.

Kalendriaastas ajateenistusse asuvate naiste arvu kehtestab kaitseminister määrusega.

Naisajateenijate välimus

Naisajateenijate välimusele laienevad naistegevväelaste välimusele esitatavad nõuded:

  • pikemad kui õlgadeni juukseid tuleb kanda ühe korrektse ja tagasihoidliku kinnitusvahendiga kinniseotult. Soeng peab võimaldama vormimütsi ja teiste peakatete korrektset kandmist
  • küüne pikkus võib olla kuni 5 mm üle sõrmeotsa ning küünevärv tagasihoidlik
  • välivormiga on keelatud kanda ehteid, v.a abielusõrmus, samuti on keelatud kanda kulmu-, nina-, keele- ja hambakaunistusi
  • vormiriietust ei tohi kanda ilma ette nähtud eraldusmärkideta ega koos tsiviilriietegaKaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.