Ajateenistus » Pärast ajateenistust  

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:36

Pärast ajateenistust

Ajateenistuskohustuse täitnud ajateenija vabastatakse ajateenistusest väeosa ülema või temaga võrdsustatud ülema käskkkirjas märgitud kuupäeval. Kui teenistusest vabastamise päev langeb puhkepäevale, vabastatakse ajateenija ajateenistusest puhkepäevale eelneval tööpäeval. Ajateenistusest vabastatu arvatakse reservi ja reservis ollakse selle erialaga, mis ajateenistuse jooksul omandatud.

Kaitsevägi on reservvägi

Kaitsevägi on reservvägi, mistõttu asuvad vajadusel Eestit kaitsma reservist teenistusse kutsutud üksused. Kaitseväekohuslane kuulub reservväelasena arvestamisele kuni selle kalendriaasta lõpuni, mille jooksul ta saab 60-aastaseks ja seisneb peamiselt osavõtus reservõppekogunemistest, kus täiendatakse ajateenistuses omandatud oskusi ja teadmisi ning õpitakse kasutama uut relvastust ja varustust.
Õppekogunemisele kutsumisest teatatakse 120 päeva ette.

Tegevteenistus Kaitseväes on väärikas ja hinnatud

Pärast ajateenistuse läbimist on võimalik kandideerida tegevteenistusse. Kaitseväelase elukutse on väärikas ning hinnatud. Kaitsevägi pakub head haridust, kindlat teenistuskohta, selgeid tagatisi, huvitavat, vaheldusrikast ja pidevas arengus keskkonda. Vaata lähemalt värbamiskeskusest, mida on maaväel, õhuväel või mereväel on pakkuda.

Värbamiskeskuse infotelefon on 717 0800. 

Sõjalise hariduse omandamine pärast ajateenistust

Ajateenistuse läbimise järel saavad huvilised omandada Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kõrgemas sõjakoolis sõjalise juhtimise alase rakenduskõrghariduse. Mittesõjalise kõrghariduse omandamisel on võimalik pärast ajateenistuse läbimist asuda kõrgema sõjakooli täiendusõppesse maaväe, mereväe või õhuväe suunal.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukoolis saab õppida vanemallohvitseriks ning omandada kutsekeskharidus sõjalise juhtimise erialal. Lisaks kaadrikaitseväelastele on lahingukooli vanemallohvitseride põhikursusele võimalik kandideerida ka reservväelastel. Kursusele õppima asudes sõlmitakse tegevteenistusleping ja pärast kursuse lõpetamist tagatakse teenistuskoht Kaitseväes. Kursuse edukad lõpetajad saavad kutseõppetunnistuse sõjaväelise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Lisainfo reservõppuste kohta

www.mil.ee/reserv

Õppekogunemised

Õigusaktid

Eelnevalt täidetavad dokumendid

Reservõppekogunemised: korduma kippuvad küsimused

Haridus Kaitseväes

Kõrgem sõjakool

Lahingukool

Tegevteenistus Kaitseväes

Värbamiskeskus

 

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.