Ajateenistus » Sportimine ja vaba aeg  

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:36

Sportimine ja vaba aeg

Sportimisvõimalused

Ajateenijad peavad olema füüsiliselt väga heas vormis. Vormi saavutamiseks tuleb pidevalt ja süsteemselt tegeleda kehalise treeninguga.

Füüsiline test

Ajateenijad on kahel korral teenistuse jooksul kohustatud läbima üldfüüsilise testi, mis sooritatakse nii teenistusse tulles kui ka selle jooksul. Test koosneb toenglamangus käte kõverdamisest, selili lamangust kahe minuti jooksul istessetõusust ja 3200 m jooksust. Iga harjutuse eest võib saada 100 punkti. Positiivseks soorituseks tuleb saada vähemalt 190 punkti.

Üldfüüsilises testis erinevate tulemuste eest antavate punktide näidised on välja toodud juuresolevas tabelis.

Vaata kehalise ettevalmistuse hindamise normatiive (pdf, 149 KiB) 

Väeosades on võimalik kasutada jõusaali ja spordiväljakuid, lisaks veel spordisaali ja takistusriba ning osaleda erinevatel spordivõistlustel.

Olme ja vaba aeg

Söökla

Väeosades on tänapäevase sisustusega sööklad, kus toitlustatakse sõdureid kolm korda päevas. Lõuna on kolmekäiguline. Väliharjutustel valmistatakse sööki välikatlas, tuuakse kohale termostes või kasutatakse kaasavõetud toidupakke.

Raamatukogu

Raamatukogus saab lugeda värskeid ajalehti ja ajakirju. Raamatukogus on ka valik ilu- ja teaduskirjandust, mida saab laenutada või lugeda kohapeal.

Internetipunktid

Väeosades on internetipunktid, mida saab kasutada vastavalt sisekorraeeskirjale.

Sõdurikodu

Sõdurikodu on puhkeruum, kus on võimalik (sõltuvalt väeosast) vaadata televiisorit, mängida piljardit, koroonat, lauatennist ja muid lauamänge. Sõdurikodu kohvikust saab osta maiustusi ning hügieeni- ja kirjatarbeid. Sõdurikodus saab puhkehetkel kohvi- või teetassi kõrval juttu ajada ja külalisi vastu võtta.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.