Ajateenistus » Suhtlemine kodustega ja puhkus  

Uuendatud: 20.11.2019, kell 10:39

Suhtlemine kodustega ja puhkus

Ajateenijal on õigus ajateenistuskohas oma pereliikmete ja tuttavatega kokku saada vähemalt kord kuus, välja arvatud juhul, kui see ei ole võimalik sõjaväelises õppes osalemise või nakkushaiguste leviku tõkestamise tõttu. Kohtumiseks on väeosades määratud külastusajad.

Paar korda aastas korraldatakse väeosades lahtiste uste päevi.

Kodustega saab suhelda ka telefoni, kirja ja interneti teel. 

Mobiiltelefoni võib kasutada vastavalt väeosades kehtestatud sisekorraeeskirjadele, enamasti puhkeajal. Erakorralistel juhtudel saavad lähedased ajateenijaga ühendust võtta väeosa korrapidaja kaudu.

Puhkus

Puhkust antakse ajateenijale kuni üheksakuulise ajateenistuse korral kümme päeva ning pikema kui üheksakuulise ajateenistuse korral viisteist päeva.

Eeskujuliku teenistuse eest on ajateenistuskoha ülema loal võimalik saada kuni kümme päeva lisapuhkust. Piirmäära ulatuses hüvitatakse ajateenijale ajateenistuse kestel üks kord sõit puhkusele ja tagasi.

Ajateenijal on võimalik taotleda ajateenistuskohast väljalubamist ehk väljaluba. Allüksuse ülema väljaloa alusel võib väeosast lahkuda kuni 24 tunniks, pühadel ja puhkepäevadel kuni 96 tunniks.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.