Uuendatud: 26.11.2017, kell 09:50

24.11.2017 12:47

Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 99. aastapäeva

Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 99. aastapäeva Kaitseväe orkester tähistas Eesti sõjaväemuusika 99. aastapäeva

Eile andis kaitseväe orkester Estonia kontserdisaalis traditsioonilise sügiskontserti, tähistades tänavu 99. aasta möödumist kaitseväe esimese orkestri ja ühtlasi Eesti sõjaväemuusika sünnist.

Kontserti juhatanud kaitseväe orkestri peadirigent kolonelleitnant Peeter Saani sõnul on sõjaväemuusikal kaitseväes väga oluline roll. „Sõjaajaloolane Hannes Walter on öelnud, et sõjavägi ilma relvadeta on jõuetu ja sõjavägi ilma sõjaväemuusikata on hingetu. Kontserdi andmisega soovimegi  näidata linnarahvale läbi ilusa muusika veidi oma hinge ning tähistada seeläbi ka Eesti sõjaväemuusika sünnipäeva,“ ütles kolonelleitnant Saan.

Kontserdi esimeses pooles kanti ette James Barnesi Sümfoonia nr. 3. Teises pooles Philip Sparke’i „Diversioonid“ ja Paul Dukase „Villanelle“, kus solisti rollis oli metsasarvel orkestri ajateenija reamees Artur Reinpõld. Kontserti lõpetasid orkestri saatel vokaalpaladega Vanemuise Teatri solist Karmen Puis ja Rahvusooper Estonia solist Priit Volmer.

24. novembril 1918 moodustati 1. jalaväepolgu juures esimene orkester ja ametisse määrati esimene kaitseväe kapellmeister Georg Reder. Juba mõni kuu hiljem viidi orkester sõjaministeeriumi alluvusse ja nimetati ümber sõjaministeeriumi orkestriks. Georg Rederist sai selle orkestri juht ja kõigi sõjaväe muusikakooride (orkestrite) inspektor. Tänane kaitseväe orkester on 1918. aastal moodustatud orkestri õigusjärglane.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad. Orkestri peadirigent ja ülem on kolonelleitnant Peeter Saan.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.