Uuendatud: 15.12.2017, kell 13:20

15.12.2017 13:13

Pioneeripataljon tähistas 100. aastapäeva

Pioneeripataljon tähistas 100. aastapäeva Pioneeripataljon tähistas 100. aastapäeva

Pioneeripataljon tähistas täna Tapal piduliku rivistusega 100 aasta möödumist pataljoni asutamisest. Rivistusel andis truudusetõotuse ka üle 400 pioneeripataljoni sõdurioskuste baaskursuse lõpetanud ajateenija. 

Lisaks rivistusele võttis pioneeripataljon oma aastapäeval kasutusse uue vapi ning käiseembleemi. „100. aastapäeva tähistamise teevad pioneeripataljoni jaoks eriliseks nii see, et sõduri baaskursuse lõpetab pataljoni koosseisus esmakordselt niivõrd palju ajateenijaid, kui ka see, et pataljon hakkab tänasest kasutama oma tunnusena uut vappi ja käiseembleemi. Samuti kannab tänasest pataljoni lipp taas tunnustusena Vabadussõjas osalemise eest niinimetatud lahingulinti ehk vabadusristi teise liigi linti,“ ütles pioneeripataljoni ülema ülesandeid täitev major Priit Heinloo.

Pataljoni aastapäeva tähistamine algas kell 10.00 piduliku rivistusega, kus üle 400 oktoobris teenistusse astunud pioneeripataljoni ajateenija andis kaitseväelase truudusetõotuse. Tõotuse andmist olid jälgima kutsutud ajateenijate pered, sõbrad ja lähedased, kel oli hiljem võimalus tutvuda pioneeripataljonis kasutatavate ning Tapal paiknevate liitlaste relvastuse ja tehnikaga.

Aastapäeva olid tähistama kutsutud ka pioneeripataljonis teeninud reservväelased, kel oli võimalus osaleda ajalooseminaril, kus pioneeripataljoni ajaloost ja arengutest rääkisid ajaloolane Igor Kopõtin, kolonelleitnant Raul Kütt, kolonelleitnant Antti Viljaste ning kolonelleitnant Marek Värk.

Pioneeripataljoni asutamise kuupäevaks loetakse 1917. aasta 15. detsembrit, kui Eesti diviisi koosseisus formeeriti diviisiülema kohusetäitja alampolkovnik Jaan Sootsi määrusega insenerirood. Esimesed ajateenijad saabusid pioneeriallüksuste välja õpetamiseks Tapale 2002. a jaanuaris, toona veel suurtükiväegrupi koosseisus olnud pioneerikooli, pioneeripataljon taasloomine leidis aset 2004. aastal.

Lisaks pioneeripataljoni ajateenijatele andsid täna truudusetõotuse ka Viru ja Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad. Kokku andis 1. jalaväebrigaadis täna truudusevande üle 600 ajateenija. Järgmisel nädalal alustavad baaskursuse läbinud ajateenijad erialakursustega.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58468

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.