Uuendatud: 20.04.2018, kell 13:53

20.04.2018 13:50

Kullamaa Keskkooli õpilased külastasid staabi- ja sidepataljoni

Kullamaa Keskkooli õpilased külastasid staabi- ja sidepataljoni Kullamaa Keskkooli õpilased külastasid staabi- ja sidepataljoni

Kullamaa Keskkooli riigikaitsekursuse õpilased külastasid staabi-ja sidepataljoni, kus tutvuti nii ajateenijate eluolu kui ka väeosas kasutatava relvastusega.

Õpilasi väeosa poolt võõrustanud pataljoni veebel staabiveebel Siim Tambaum ütles, et sellised külastused on ka väeosa jaoks olulised luues positiivset kuvandit ja tutvustades noortele ühte võimaliku ajateenistuse läbimise kohta. "Eriti nüüd, kui meile on tulemas esmakordselt ka naisajateenijad," lisas staabiveebel Tambaum.

Väeosa külastus lõppes staabi-ja sidepataljoni sööklas korraliku sõdurilõunaga, mille hindasid kõik õpilased vägagi maitsvaks. "Kui koolis ka iga päev nii hea toit oleks!", kiideti üksmeelselt. Edasi suundusid Kullamaa Keskkooli õpilased Viimsisse Eesti Sõjamuuseumi sealse ekspositsiooniga tutvuma.

Riigikaitseõpetus on mitmekülgne valikõppeaine gümnaasiumides ja kutseõppeasutustes, mille õpetamist toetavad Kaitseministeerium ja Kaitseressursside Amet. Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundab kodanikuteadlikkust ja valmisolekut vajadusel Eestit kaitsta.

Staabi- ja sidepataljoni ülesanne rahutingimustes on tagada üleriigiliselt Kaitseväe peastaabi, väeosade ja Kaitseliidu vaheline side ning oma alluvusse kuuluvate sõjaaja ja reservüksuste ettevalmistamine. Lisaks peab pataljon tagama kaitseväele strateegilise side- ja infotehnoloogilise toetuse ning ellu viima kaitseotstarbelise side, infotehnoloogia ja elektroonilise sõja arendusprojekte. Samuti vastutab pataljon objektikaitse, korrapidamis- ja vahiteenistuse korraldamise eest väeosas ja kaitseväe peastaabis.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.