Uuendatud: 16.05.2018, kell 10:40

16.05.2018 10:35

Kõrgema riigikaitsekursuse õppuritele tutvustatakse Paldiskis mereväe sõjalaevu

Kõrgema riigikaitsekursuse õppuritele tutvustatakse Paldiskis mereväe sõjalaevu Kõrgema riigikaitsekursuse õppuritele tutvustatakse Paldiskis mereväe sõjalaevu

Täna tutvustatakse Paldiskis kõrgematel riigikaitsekursusel osalejatele mereväe sõjalaevu Ugandi ja Wambola, samuti antakse ülevaade mereväe ülesannetest ning käimasolevast miinitõrjeoperatsioonist Open Spirit.

"Oluline on tutvustada mereväge ka laiemale üldsusele, sest rahvusvahelistel miinitõrjeoperatsioonidel osalemine ja liitlaskohustuste täitmine viib meie sõjalaevad tihti Eestist eemale," ütles mereväe laevastiku ülem kaptenleitnant Peeter Ivask.

Ugandi kuulub koos Sakala ja Admiral Cowaniga mereväe Sandown-klassi miinijahtijate hulka. Kõigil kolmel sõjalaeval seisab ees moderniseerimine Ühendkuningriigis. Eesti miinijahtijad saavad lähiaastatel uued miinijahtimise sonarid, radarid, lahingjuhtimissüsteemid ning laevapere väljaõppe uuema tehnikaga töötamiseks. Seni on Eesti territoriaalmerest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1200 lõhkekeha, võimeuuendusprojekt loob eeldused veelgi resultatiivsemaks tööks.

Pardatähisega A433 mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola kuulub Lindormen-klassi. Sisu ning tehnika poolest ulatuslikult kaasajastatuna arvati laev mereväe teenistusse 2016. aasta lõpus. Möödunud aastal oli Wambola määratud NATO merelise üksuse lipulaevaks.

Ühena kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe laevastik koosneb miinijahtijatest ning miinitõrjeoperatsioonide toetuseks kasutatavast alusest.

Alates 1999. aastast toimuvatel kõrgematel riigikaitsekursustel osalevad poliitikud, ametnikud, kaitseväelased, ettevõtjad, ajakirjanikud, haridustöötajad ning mitmetes teistes eluvaldkondades aktiivsed eestlased. Kursusel tutvustatakse Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikat ning riigikaitse laiapõhjalist käsitlust. Ühtlasi edendatakse koostööd ning ühiskondlikku sidusust riigikaitsega.

Foto: Mereväe staabi- ja toetuslaev Wambola (esiplaanil) ning miinijahtija Ugandi

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.