Uuendatud: 04.07.2018, kell 10:12

04.07.2018 10:12

Algas mereväe miinijahtijate võimeuuendusprogramm

Eile algas mereväe miinijahtijate võimeuuendusprogrammi aktiivne etapp, mille raames võttis väeliigi lipulaev Admiral Cowan kursi Šotimaale Rosythis paikneva Babcocki laevatehase poole.

„Alanud programm tagab mereväele miinitõrjevõimekuse alalhoidmise,“ ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska. „Uuenduskuurile järgnevalt on oodata väiksemaid hoolduskulusid ja -aegu, samuti loob uuem tehnika eelduse veelgi resultatiivsemaks tööks.“

Eesti mereväe miinijahtijad kannavad nimesid Admiral Cowan, Sakala ja Ugandi. Kõigil kolmel Sandown-klassi kuuluval miinijahtijal seisab ees moderniseerimine Ühendkuningriigis. Sõjalaevad saavad lähiaastatel uued miinijahtimise sonarid, radarid ja lahingjuhtimissüsteemid. Esimene moderniseeritud laev on kavandatud Eestisse jõudma 2018. aasta lõpul ja järgmised kaks 2019. aasta lõpuks.

Paralleelselt moderniseerimistöödega toimub meeskondade väljaõpe uuema tehnikaga opereerimiseks, samuti arendatakse ja täiendatakse miinisõja infokeskust. 2013. alanud projekti kogumaksumus on üle 30 miljoni euro.

Sandown-klassi kuuluvad alused on ehitatud mittemagnetilisest komposiitplastist ja varustatud ripplabadega, mis koos vööripõtkuriga tagavad väga hea manööverdamisvõime. Hüdrolokaatori ehk sonariga saavad miinijahtijad avastada ning klassifitseerida ankru- ja põhjamiine. Identifitseeritud lõhkekehad tehakse kahjutuks eriväljaõppega miinituukrite või allveerobotite operaatorite abil.

Ühena kolmest kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.