Uuendatud: 06.08.2018, kell 13:27

06.08.2018 13:26

Eesti jalaväeüksus suundus Malisse

Eesti jalaväeüksus suundus Malisse Eesti jalaväeüksus suundus Malisse

Täna hommikul asus Tallinna lennujaamast Malisse teele Eesti kaitseväe jalaväerühm Estpla-26, mis liitub seal Prantsusmaa juhitud mässutõrjeoperatsiooniga Barkhane.

Kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Martin Herem rõhutas üksust teele saates nende panuse olulisust Eesti riigi ja selle julgeoleku jaoks. „Ärge unustage hetkekski, et te ajate seal Eesti asja. Meie enda julgeolek on tihedalt seotud ka meie liitlaste muredega, seetõttu on tähtis, et saame neid toetada seal, kus vaja. Soovin teile kivi kotti ja kohtume pärast missiooni siinsamas,“ ütles kindralmajor Herem.

Malisse siirduva kontingendi tuumiku moodustab jalaväerühm Estpla-26, mis koosneb enamjaolt Scoutspataljoni C-kompanii võitlejatest. Rühma toetab kohapeal erialateadmiste ja -oskustega toetuselement mehhaanikute, logistikute, sidemeeste ja meedikutega. Ligi viiekümne Malisse siirduva kaitseväelase ülesandeks saab olema Gao linnas asuva Prantsusmaa välibaasi ja selle lähiümbruse julgeoleku tagamine.

Prantsusmaa operatsiooni Barkhane eesmärk on eelkõige toetada Mali keskvalitsust islamistidevastases võitluses ja ohjata Euroopa-suunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ning inimkaubandust. Mässutõrjeoperatsioon katab viit (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) Saheli piirkonna riiki. Prantsusmaa relvajõudude põhijõud tegutsevad just Malis.

Eesti ja Prantsusmaa on julgeolekuvaldkonnas viljakat koostööd teinud varemgi, näiteks osales 2014. aastal Eesti jalaväeüksus Prantsusmaa juhitud operatsioonil Kesk-Aafrika Vabariigis. Eelmisel aastal teenis Prantsusmaa kompaniisuurune üksus Tapal NATO lahinggrupi kooseisus. Tihedat koostööd teevad ka Eesti ja Prantsusmaa kaitsetööstused.

Estpla-26 teenistus Malis lõppeb novembris, mil vastutuse võtab üle juba järgmine Eesti üksus.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58894

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.