Uuendatud: 14.09.2018, kell 12:16

14.09.2018 12:15

Toetuse väejuhatuse kaitseväelased harjutavad Pärnumaal üksuste formeerimist

Tänasest pühapäevani toimub Pärnumaal kaitseväe toetuse väejuhatuse formeerimiskeskuste õppekogunemine Punane Rebane 2018, millel ligi 120 reservväelast harjutavad formeerimisalaseid tegevusi. 

Täna hommikul Eametsa kogunenud reservväelasi ootavad nädalavahetusel ees formeerimiskeskuste rajamiseks vajalikud harjutused. Formeerimiskeskused on toetuse väejuhatuse mobiilsed allüksused, mille põhiülesanne on täiendusreservi moodustamine ja ettevalmistamine kaitseväele.

Formeerimiskeskuste allüksuste juhtivkoosseis harjutab tegevuste planeerimist ning reakoosseis harjutab tegevusi maastikul. Lisaks Kikepera harjutusväljal läbiviidavatele laskeharjutustele toimuvad Pärnus vana piimakombinaadi territooriumil lahinguharjutused imiteeriva paukmoonaga nii laupäeval kui pühapäeva hommikul.

Kaitseväe toetuse väejuhatus tegeleb kaitseväe igapäevaseks toimimiseks vajalike tegevuste korraldamisega alates logistikast ja materjalimajandusest ning lõpetades tugiteenuste ja kaitseväe orkestriga. Samuti õpetatakse väejuhatuse logistikapataljonis ja logistikakoolis välja sõjaväelogistikuid ning tervisekeskuses sõjaväemeedikuid.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.