Uuendatud: 06.11.2018, kell 11:24

06.11.2018 11:22

70 ajateenijat alustab täna parameediku erialakursust

70 ajateenijat alustab täna parameediku erialakursust 70 ajateenijat alustab täna parameediku erialakursust

Täna algab Ämaris kaitseväe meditsiini väljaõppekeskuses rühmaparameediku erialakursus, millel osaleb 70 ajateenijat ja 2 tegevväelast.

Lahingmeditsiinialaseid teadmisi ja praktilisi oskuseid kriisisituatsioonides elupäästvat esmaabi anda pakkuv kursus kestab kümme nädalat ning selle kestel antakse osalejatele praktilisi oskuseid kannatanute käsitsemisel erinevates ohtlikes olukordades.

Lisaks klassiõppele toimub palju harjutusi maastikul, kus rasketes oludes imiteeritakse tõetruult kriisisituatsioone, milles kursuslased peavad meditsiinilist abi andes toime tulema. Lisaks tuleb kursuslastel läbida praktika Tallinna kiirabis, vastates koos kiirabibrigaadidega reaalsetele väljakutsetele.

Harjutatakse tulekontaktidest väljarebimist koos haavatutega, elupäästva esmaabi andmist lahingsituatsioonis, samuti sõidukitega juhtunud õnnetustes ning plahvatustes viga saanute käsitsemist, masskannatanutega tegelemist ja palju muud. Varasemad kursused on näidanud, et omandatud teadmised ja oskused on ajateenijatele tihti ka hiljem tsiviilelus kasuks tulnud.

Kursusel osalevad ajateenijad nii 1. kui 2. jalaväebrigaadist, küberväejuhatusest ja Vahipataljonist ning tegevväelased mereväest.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.