Uuendatud: 09.11.2018, kell 14:11

09.11.2018 14:10

Suurtükiväelased said tuleristsed

Suurtükiväelased said tuleristsed Suurtükiväelased said tuleristsed

Tulevased suurtükiväepataljoni nooremallohvitserid osalesid sel kolmapäeval kaitseväe keskpolügoonil toimunud 155mm haubitsa FH-70 lahinglaskmistel.

Suurtükiväepataljoni lõpuharjutuses „Tõeline vedamine“ osales 25 nooremallohvitseri erialakursuse õppurit ning 6 suurtükiväeeriala kadetti kõrgemast sõjakoolist. Kursuse ülema leitnant Tanel Tatsi sõnul on harjutuse nimetus mitmeti tõlgendatav. „Meil on tõeliselt vedanud sõduritega, kes soovivad suurtükiväelasteks saada ning on initsiatiivikad ja uudishimulikud. Sõduritel on omakorda vedanud ülematega ning instruktoritega, kes annavad oma teadmisi edasi väga efektiivsel moel. Harjutus ning lahinglaskmised on näidanud, et vajalikud oskused on sõduritel omandatud päris heal tasemel,“ ütles leitnant Tatsi.

Harjutusele eelnes viienädalane erialaväljaõpe, mille raames tulevased mõõdistajad, arvutajad ning relvameeskonna liikmed omandasid 155mm haubitsa edukaks toimimiseks vajalikud teadmised ja oskused. Laskmistel pidid ajateenijad tabama pea 8 kilomeetri kaugusel asuvaid sihtmärke koordinaatmeetodil.

155-mm haubits FH–70 on toodetud Saksamaal ja olenevalt laskemoonast on selle laskekaugus kuni 30 kilomeetrit. Kaheksaliikmelise meeskonnaga haubitsa laskekiirus on kuni kuus lasku minutis.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59065

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.