Uuendatud: 09.11.2018, kell 16:25

09.11.2018 16:24

Kalevi jalaväepataljoni tulevased nooremallohvitserid sooritasid lõpueksami

Kalevi jalaväepataljoni tulevased nooremallohvitserid sooritasid lõpueksami Kalevi jalaväepataljoni tulevased nooremallohvitserid sooritasid lõpueksami

Juulis teenistust alustanud Kalevi jalaväepataljoni nooremallohvitseride kursuse õppurid läbisid sel nädalal kursuse lõpurännaku.

Kursuseülema leitnant Ingemar Randviiri sõnul kujunes rännak oodatust pikemaks ja raskemaks, sest 60 sõdurist koosnev vastutegevus takistas jagude edenemist, kuid samas aitas see arendada kursuslaste taktikalist mõtlemist ning toimimist meeskonnana. „Rännaku lõpetanud tulevastel nooremallohvitseridel on kõik eeldused, et jagu juhtida“ ütles leitnant Randviir.

Kaks ööpäeva kestva ja ligikaudu 100 kilomeetri pikkuseks kujunenud kursuse lõpurännaku eesmärk oli testida tulevaste nooremallohvitseride taktikalist mõtlemist ja meeskonnatööoskust. Rännaku käigus tuli tulevastel jaoülematel sooritada taktika- ja meeskonnaharjutusi nii ründes, kaitsel kui varitsuses. Rännak oli iseloomult patrullvõistlus, kus jaod tegutsesid kontrollpunktide vahel liikudes pidevas valmisolekus. Kontrollpunktides pandi kursuslaste teadmised proovile muu hulgas meditsiini ning tuletegemise alal, kontrolliti nende laskeoskust ning osavust ületada veetakistust.

Nooremallohvitseride kursuse käigus omandavad sõdurid teadmisi ja oskusi, et jätkata teenistust jaoülemate, rühmaülemate ning rühmaülema abidena. Kursuse lõpetamisel omistatakse õppuritele nooremseersandi auaste.

 

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59064

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lU5H04-Ucrw

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.