Uuendatud: 09.11.2018, kell 18:32

09.11.2018 18:31

Kaitseväelased loovutasid verekeskusele 21 liitrit verd

Kaitseväelased loovutasid verekeskusele 21 liitrit verd Kaitseväelased loovutasid verekeskusele 21 liitrit verd

Täna loovutasid Tallinnas Miinisadama doonoripäeval osalenud mereväe ja sõjaväepolitsei Vahipataljoni tegevväelased ning ajateenijad verekeskusele kokku 21 liitrit verd.

„Vere loovutamine on üks heategevuse vorme. Verd ei saa kuskilt kokku osta, seega oleme sõltuvad vabatahtlikest. Oleme rõõmsad, kui noortel ja tervetel kaitseväelastel on võimalus ja tahe verd annetada. Igal korral on näha juurdekasvu – ka tänaste doonorite hulgas oli esmakordseid loovutajaid,“ ütles verekeskuse arst Taissia Aartee.

Doonoripäevi peetakse Põhja-Tallinnas asuvas Miinisadama linnakus kuni kolmel korral aastas, uute doonorite jaoks viiakse läbi ka infotunde. Sel korral loovutasid verd kokku 48 tegevväelast ja ajateenijat, kellest 12 jaoks oli vereloovutus esmakordne.

Vahipataljoni ajateenija reamees Raul Maasiku jaoks algas vere loovutamine kaitseväkke tulekuga. „Juulikus sõduri baaskursuse ajal pakuti minu üksusele võimalust doonoripäevale tulla. Verekeskuse töötajate positiivne hoiak ja hoolivus oma töö tegemisel andis tõuke ka teistkordseks annetuseks. Usun, et minu panusest on kasu ja jään doonoriks ka pärast ajateenistust,“ ütles reamees Maasik.

Iga doonor loovutas 450 ml verd, millega saab kokku aidata kuni 140 abivajajat. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad, imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59070

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.