Uuendatud: 09.11.2018, kell 19:19

09.11.2018 19:17

Kaitseväelased valmistusid operatsiooniks Resolute Support

Kaitseväelased valmistusid operatsiooniks Resolute Support Kaitseväelased valmistusid operatsiooniks Resolute Support

Afganistanis järgmist teenistust alustavad kaitseväelased osalesid sel nädalal Paldiski ümbruses missioonieelse väljaõppe lõpuharjutusel.

„Lõpuharjutuse jooksul oleme proovinud panna üksuse võimalikult missiooni piirkonna sarnasesse keskkonda ja tekitada situatsioone, mis võivad neil teenistuse jooksul ette tulla,“ ütles lõpuharjutuse läbiviija vanemveebel Anti Rahkema.

Lõpuharjutuse käigus läbimängitud situatsioonide hulka kuulusid eskorditavate ametnike kaitse, tänaval toimunud käsitulirelvarünnak ning sellest tekkinud ohuolukorrale reageerimine, rünnak eskorditavate ametnike suhtes nii külm- kui tulirelvaga, kannatanutega tegelemine ja transport ning tegelemine erinevatest lõhkekehadest tekitatud ohusituatsioonidega. 

Operatsiooni Resolute Support ettevalmistav väljaõppe algas jao- ning rühmataseme konventsionaalse väljaõppega, mille järel keskendus tulevane Eesti kontingent  isikukaitse õppele ja laskeoskuse arendamisele, sealhulgas treeniti eraldi isikukaitsespetsiifilisi oskusi lahinglaskmistel.

Novembri lõpus Afganistani suunduva kontingendi moodustab peamiselt Scoutspataljoni sõduritest koosnev rühmasuurune üksus. Estpla 29 hakkab teenima Kabulis ja nende põhiülesanded kuuekuulise rotatsiooni ajal on liitlaste instruktorite ja nõustajate ning sealsete nõunike kaitse ning eskort.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.