Uuendatud: 19.03.2019, kell 11:47

19.03.2019 11:43

Kaitsevägi sai juurde kaheksa vanemparameedikut

Eile lõpetas Ämaris kaitseväe meditsiini väljaõppekeskuses vanemparameediku kursuse kaheksa kaitseväelast, kes omandasid kõrgeima parameediku väljaõppe taseme kaitseväes.

Kursusel omandasid õppurid teadmised rühma- ja kompaniitasemel meditsiiniüksuse ülesannetest, struktuurist ja varustusest. Lisaks õpiti ja harjutati traumahaige käsitlust, pisikirurgia assisteerimist, sünnitusabi, haigete hooldust ja erinevaid raviprotseduure. Sõdurid läbisid ka kiirabipraktika ja haiglapraktikad Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas erakorralise meditsiini, intensiivravi ning hooldusosakondades.

Kokku lõpetas kursuse viis ajateenijat ja kolm tegevväelast, kes võivad omandatud kvalifikatsiooniga tegutseda parameedikuna pataljoni meditsiinirühma sidumispunktis ja meditsiinikompanii välihaiglas.

Vanemparameediku erialakursust on toetuse väejuhatuse tervisekeskuse meditsiini väljaõppekeskuses õpetatud alates 2005. aastast. Seoses uue väljaõppetsükli käivitumisega ning uutele õppekavadele loomisega jäi äsja lõppenud vanemparameediku erialakursus viimaseks omataoliseks.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe korraldamine. Lisaks erineva tasemega parameedikute väljaõppele toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.