Uuendatud: 19.03.2019, kell 14:00

19.03.2019 14:00

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste õppurid harjutavad Tartus üksuste juhtimist

Kaitseväe ühendatud õppeasutused korraldavad sel nädalal Tartus harjutuse „Kõue turm“, mille käigus võib kolmapäeval ja neljapäeval näha Tartu linnas väikestes gruppides liikuvaid kaitseväelasi.

„Kõue Turm on iga-aastane kogu KVÜÕA-d kaasav harjutus, mille seekordne eesmärk on kinnistada teadmisi ja oskusi allüksuste lahingtegevuse planeerimisel ja juhtimisel linnalahingus,“ ütles õppuse üldjuht kolonelleitnant Mart Sirel. „Me oleme väga tänulikud Tartu elanikele ja linnavõimule, et meil võimaldatakse seda harjutust linnaruumis läbi viia,“ lisas kolonelleitnant Sirel.  

Harjutusel loovad KVÜÕA tegevväelastest hindajad ja vahekohtunikud stsenaariumipõhised olukorrad rühmaülemate, kompaniiülemate ja pataljoni staapide rollides olevatele õppuritele, mille lahendamise käigus tuleb õppuritel olukorda analüüsida ja teha otsuseid allüksuse lahingulise eesmärgi saavutamiseks. Linnaruumis liikumine annab õppuritele keskkonnast parema ülevaate, mida klassiruumis ei saavuta.

„Kõue Turm“ on harjutus, millest võtavad osa ainult juhtimiselemendid, hindajad ja vahekohtunikud – kokku ligikaudu 150 tegevväelast veoautode ja maasturitega. Õppusel ei kasutata lahingvarustust ja imitatsioonivahendeid ning kaitseväelased ei sisene eravaldustesse ega häiri muul moel Tartu tavaelu.

2018. aastal toimus õppus „Kõue Turm“ Põlva ja Kastre valdades ja 2017. aastal Tartu ja Luunja valdades.

Kaitseväe ühendatud õppeasutused on Tartus paiknev Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere Kaitseväele ning Kaitseliidule.

Lisainfo harjutuse kohta: +372 533 27450 või raido.roivas [-at-] mil.ee.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.