Uuendatud: 23.04.2019, kell 16:29

23.04.2019 16:28

Veteranirockil näeb Suurbritannia helikopterite ülelendu

Täna õhtul Vabaduse väljakul toimuvast Veteranirocki kontserdist teevad veteranide auks ülelennu ka Ühendkuningriigi maaväe helikopterid Apache ja Wildcat.

„Eesti ja oma NATO liitlaste toetamine on ülesanne, mis pakub suurepäraseid arenguvõimalusi kõikidele Eestis paiknevatele maaväe õhukorpuse eskadrilli ohvitseridele ja sõduritele,“ ütles maaväe õhukorpuse 663. eskadrilli ülem major David Lambert.

Kopterid lendavad üle Vabaduse väljaku umbes kell 20:45, suunaga loodest.

Helikopterite peamine ülesanne Eestis paiknedes on toetada ja tugevdada Tapal teenivat liitlaste lahingugruppi, mida juhib Ühendkuningriik ja mille põhituumiku moodustavad hetkel kaitseväelased kuninga husaaride rügemendist. Lisaks tehakse tihedat koostööd Eesti kaitseväelastega ning osaletakse suurõppusel Kevadtorm. Nii üle-eelmisel nädalavahetusel saabunud mitmeotstarbelised kopterid Wildcat kui ka eelmisel nädalavahetusel Eestisse jõudnud ründekopterid Apache tagavad Kevadtormil õhutuletoetuse maaväe üksustele.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.