Uuendatud: 24.04.2019, kell 16:37

24.04.2019 16:06

Malis tähistati veteranipäeva hea söögi ja teadmiste kontrolliga

Malis tähistati veteranipäeva hea söögi ja teadmiste kontrolliga Malis tähistati veteranipäeva hea söögi ja teadmiste kontrolliga

Malis Barkhane operatsioonil teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid eilset veteranipäeva grillides ja mälumängus võisteldes.

Veteranipäeva puhul oli Gaos teenivatel eestlastel õhtusöök veidi erilisem kui tavaliselt. Lauale pandi sõdurite endi poolt grillitud liha, köögiviljasalat ning erinevad suupisted. Õhtusöögile järgnes mälumäng, mille küsimused puudutasid Eesti kaitseväe osalust sõjalistel operatsioonidel.

Eesti kontingendi vanem kapten Edgar Pau pidas ka kohal viibinud kaitseväelastele kõne, milles rõhutas Barkhane operatsiooni tähtsust nii Eesti kui Euroopa julgeolekule.

„Võideldes siin koos liitlastega terrorismi vastu, takistate te selle levikut Euroopasse ning panustate otseselt kogu regiooni turvalisusesse,“ ütles kapten Pau.

Eestlasi tervitasid ja tänasid ka operatsiooni Barkhane ülema esindaja Gaos ning pataljoniülem, kelle alluvuses Eesti jalaväerühm teenib.

Gao sõjaväebaasis teenib alates selle kuu algusest jalaväerühm ESTPLA-30, keda toetab rahvuslik toetuselement. Eesti kontingendi suurus Gaos on kokku ligi 50 inimest.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59345

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.