Uuendatud: 25.04.2019, kell 16:39

25.04.2019 16:38

Õhutõrjepataljoni ajateenijate nutikus pandi võistlusel Kuldnool proovile

Õhutõrjepataljoni ajateenijate nutikus pandi võistlusel Kuldnool proovile Õhutõrjepataljoni ajateenijate nutikus pandi võistlusel Kuldnool proovile

Kolmapäeval toimus Lääne-Virumaal õhutõrjepataljoni sõjalis-sportlik võistlus Kuldnool, mis pani ajateenijate vaimse kui füüsilise vormi proovile.

„See, mida ma rajal nägin, oli professionaalne – sõdurid liikusid rühmade koosseisus, lahendasid ülesandeid, kasutasid oskuslikult teineteise tugevusi ning kompenseerisid seeläbi nõrkusi. Taolised võistlused aitavad meeskonnavaimu tugevdada, õpetavad pingutama eesmärgi nimel ning arendavad ka sõdurite initsiatiivikust,“ ütles võistluse korraldaja kapten Egon Tangsoo leides, et militaar-sportlik rännak oli heaks vahelduseks sõdurite igapäeva teenistusele.

Pea 24-kilomeetri pikkuse rännaku jooksul pidid 8-20 liikmelised meeskonnad täitma mitmeid ülesannet, mis nõudsid sõduritelt nii häid juhtimis- kui tuvastamisoskusi. Näiteks tuli neil juhendada „pimedat“ üksust labürindis, tuvastada erinevad lennuvahendid, teisaldada veoauto „miiniväljalt“ jms.

Võistluse Kuldnool võitnud messkonnavanem nooremleitnant Kevin Helimets leidis, et nende võit tuli just tänu tugevale meeskonnavaimule ning vastupidavusele.

„Kõik rühmad olid väga tugevad ning võidule orienteeritud. Me nägime kõvasti vaeva, et esimeseks tulla. Viimasest punktist lõpuni me jooksime umbes kaks kilomeetrit ning ilmselt tänu sellele me võitsimegi,“ ütles nooremleitnant Kevin Helimets.

Võistluse eesmärgiks oli pakkuda üksustele võimalust võrrelda end võistlusmomendis teiste ajateenijatega nii füüsiliselt kui vaimselt, arendada meeskondlikku ühtekuuluvustunnet ja teadmist, et tulemus sõltub iga mehe panusest.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59350

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.