Uuendatud: 26.04.2019, kell 15:57

26.04.2019 15:55

Nele-Liis Vaiksoo tutvus Afganistanis Eesti sõdurite teenistusega

Nele-Liis Vaiksoo tutvus Afganistanis Eesti sõdurite teenistusega Nele-Liis Vaiksoo tutvus Afganistanis Eesti sõdurite teenistusega

Täna tutvusid Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi külastavad muusikud Kabuli rohelise tsooni, kohaliku turu ning Eesti sõdurite igapäevatööga.

„Siin viibides õpib järjest enam hindama seda kus ma ise elan, vabadust, vabalt liikumise vabadust ja otsustamise vabadust. Eestis võid sa vabalt liikuda kartmata, et oled kellegi sihikul. Kuigi ka siin sõjaväebaasis viibides on näiliselt kõik rahulik, siis samas ikkagi tead ja tajud, et nii ei ole,“ ütles Nele-Liis Vaiksoo.

Eesti kontingent korraldas eile Kabulis koos muusikutega veteranipäeva tähistamiseks ühise grillõhtu. Täna tutvustasid sõdurid külalistele Eestlaste tööpiirkonnaks olevat Kabuli rohelist tsooni (green zone), milles asub enamik kohalikke valitsusasutusi ning riikide saatkondi. Muusikute visiit kulimineerub 26. aprilli toimuva kontserdiga Eesti- ja liitlassõduritele.

Eesti kontingent Kabulis koosneb Scoutspataljoni baasil moodustatud jalaväerühmast Estpla-29, rahvusliku toetuselemendi liikmetest ning Resolute Support missiooni peakorteris teenivast staabiohvitserist, kes täidab ühtlasi kontingendi vanema ülesandeid.

Estpla-29 teenistus Kabulis algas eelmise aasta novembris, üksuse ülesandeks Afganistanis on Kabuli rohelises tsoonis valitsusasutuste nõunike ja instruktorite eskortimine ning julgeoleku tagamine töökohtumistel Afganistani ametnike ning sõjaväelastega.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59353

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.