Uuendatud: 29.04.2019, kell 22:02

29.04.2019 22:00

Kevadtormile saabusid esimesed reservväelased

Kevadtormile saabusid esimesed reservväelased Kevadtormile saabusid esimesed reservväelased

Täna saabusid Kevadtormile esimesed reservväelased, kellele on juba jagatud individuaalvarustus, relvad ja tehnika. Päeva jooksul saavutasid üksused ka lahinguvalmiduse ja suundusid maastikule.

„Meeldiv on näha, et reservväelased tulid kutse peale kohale. Kompanii on saavutanud oma lahinguvalmiduse tänu üle 90-protsendisele osalusele,“ ütles pioneeripataljoni staabi- ja tagalakompanii ülem leitnant Sven Pruel. „Oleme valmis jätkama formeerimisjärgse väljaõppega ja võimaldama 1. jalaväebrigaadile takistustest läbipääsu.“

Kevadtormi esimestel päevadel formeeritakse peamiselt 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni, õhutõrjepataljoni ning staabi- ja sidekompanii reservväelasi ning mitmeid üksuseid 2. jalaväebrigaadist.

„Paar aastat tagasi olin ajateenistuses. Nüüd kutsuti mind välja, see on minu esimene õppekogunemine. Tahan võtta kõigest sellest osa, et kaitsta enda riiki,“ ütles pioneeripataljoni reservväelane reamees Mihhail Kukli.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Foto: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59362
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ztBsAet6tTw

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.