Uuendatud: 30.04.2019, kell 21:47

30.04.2019 21:45

Reservväelased värskendavad Kevadtormil teadmisi

Reservväelased värskendavad Kevadtormil teadmisi Reservväelased värskendavad Kevadtormil teadmisi

Kevadtormi alguspäeval formeeritud 1. jalaväebrigaadi luurekompanii reservväelased alustasid täna ajateenistuses õpitud kaitseväeliste teadmiste värskendamisega.

„Detsembris tuli kutse õppekogunemisele. Olen Kevadtormi juba mõnda aega oodanud. See paar nädalat tasub ikka leida. Nii koduste kui tööandja poolt mingeid takistusi ei olnud, oldi toetavad. Tulin siia positiivselt meelestatuna,“ ütles luurekompanii reservväelane lipnik Ilmar Tammisto.

Luurekompaniis tuletati täna meelde automaadi, kergekuulipilduja ja granaadiheitja käsitsemist. Lisaks õpetati side- ja erialavahendite kasutamist, topograafiat ja tulejuhtimist. Reservväelaste järgnevad päevad keskenduvad taktikaõppele.

Kevadtormi esimestel päevadel formeeriti peamiselt 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni, õhutõrjepataljoni, luurekompanii, staabi- ja sidekompanii reservväelasi ning mitmeid üksuseid 2. jalaväebrigaadist.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59366
Õppuse Kevadtorm galerii: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59362

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.