Uuendatud: 13.05.2019, kell 14:38

13.05.2019 14:37

Ukraina relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Eesti kaitseväe üksusi

Ukraina relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Eesti kaitseväe üksusi Ukraina relvastuskontrolli ohvitserid inspekteerisid Eesti kaitseväe üksusi

Ukraina relvastuskontrolli keskuse delegatsioon viibis ajavahemikul 6-10. mai Eestis, et Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames hinnata ja inspekteerida Eesti kaitseväe üksusi.

Ukraina relvastuskontrolli keskuse delegatsioon külastas kaitseväe keskpolügooni, 1. jalaväebrigaadi ning 2. jalaväebrigaadi. Aruanne hindamis- ja inspektsiooni visiidi tulemustest edastatakse kõigile OSCE liikmesmaadele.

“Inspektorid jäid nähtuga rahule,” ütles kaitseväe relvastuskontrolligrupi ülem kolonelleitnant Peeter Kõiv. Ta lisas, et  inspektsioon vastas OSCE Viini dokumendi nõuetele.

Viini dokumendi raames võimaldavad Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid üksteisele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.