Uuendatud: 14.05.2019, kell 21:19

14.05.2019 20:29

Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta

Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta

Ligi 200 ajateenijat 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljonist harjutas täna Rutjal sihtmärkide pihta laskmist õhutõrjesüsteemist Mistral. Lisaks neile lasid NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi üksused oma õhutõrje raketisüsteemi Stormer HVM.

„Tabamiseks oli kõigile Belgia sihtmärgisüsteemi poolt lennutatav Ultima droon-lennuk, mida lasti viie ja nelja kilomeetri kauguselt,“ ütles 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ülem major Tanel Lelov.

Ta lisas, et antud harjutus oli õhutõrjepataljoni ajateenijatest raketipatarei ajateenistuse parimatele meeskondadele kulminatsiooniks, kus eelnevalt omandatud teoreetilised teadmised sai realiseerida lahingraketti lastes.

„Seni on tabamused olnud 100-protsendilised. On tuvastatud küll mõned kitsaskohad, mida väljaõppes järgmine kord parandada saame,“ ütles major Lelov ajateenijate laskeharjutuste soorituste kohta.

Meeskonnavanemana harjutusest osa võtnud ajateenija nooremseersant Artur Kusnerov, kes täitis sihturi ülesandeid, jäi oma meeskonna sooritusega väga rahule. Ta lisas, et sääraste ülesannete täitmisel ongi meeskonnatöö äärmiselt oluline – kõik peavad teadma, mida nad teevad ja mis rolli meeskonnas täidavad.

„Harjutus läks üllatavalt hästi kuna väljas paistab päike ja taevas oli enam-vähem selge. Hommikul olid aga väga keerulised ilmastikuolud – madal pilvisus ja sihtmärki polnud hästi näha. Praegust lasku soosis aga ilm ja kõik läks hästi,“ ütles nooremseersant Kusnerov vahetult peale laskeharjutust.

Kokku osales laske- ja toetava personaliga harjutusel ligi 200 inimest, kellele lisandus ligi 50 inimest liitlasvägedest. Sihtmärkide poole lendas täna kokku 22 õhutõrjeraketti, neist 10 Mistralit ning 12 Stormer HVM raketti.

Õhutõrjepataljoni ülesanne on vastase õhuründevahendite - lennukite, kopterite ja mehitamata lennuvahendite - tõrjumine ja hävitamine. Ülesannet täidetakse maapeal paiknevate relvasüsteemide abil, milleks on raketid ja kahurid. Lisaks edastatakse radarite abil ülevaadet õhuruumi kohta.

Video: https://youtu.be/AYyZlSUMufQ
Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59424

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.