Uuendatud: 28.05.2019, kell 16:01

28.05.2019 16:00

Tartus toimub NATO keelekonverents

Tartus toimub NATO keelekonverents Tartus toimub NATO keelekonverents

26.maist kuni 31.maini toimub Tartus Rahvusvahelise keelekoordineerimise büroo (BILC) iga-aastane konverents, kus osalevad 35 riigi keelepoliitika ning õpetamise ja keeleoskuse hindamise eest vastutavad esindajad.

„Me ei mõtle igapäevaselt väga palju keele tähtsuse peale, kuid kui erinevate riikide kaitseväelased peavad hakkama koos tegutsema, siis muutub keelest arusaamine tähtsaks. Konverentsil osalejad arutlevad Tartus, kuidas oma igapäevases töös selle eest hea seista, et erinevate riikide sõjaväelased teineteist võimalikult hästi mõistaks,“ ütles Kaitseväe Akadeemia õppeosakonna juhataja Nele Rand.

52. korda toimuva konverentsi eesmärgiks on tõhustada NATO ja NATO partnerite koostegutsemisvõimet läbi keeleoskuse tõstmise. Seekordse konverentsi fookuses on keeleoskuse vajaduse hindamine erinevate osapoolte vaatenurgast ja selle aluseks oleva keeleõppe arendamine ning keeleoskuse hindamise standardiseerimine.

Konverentsi korraldab KVA õppeosakonna võõrkeelte õppetool. BILC on NATO nõuandev organ keeleõppe ja keeleoskuse mõõtmise ning hindamise küsimustes.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.