Uuendatud: 29.05.2019, kell 10:16

29.05.2019 09:59

Aprillis Afganistanis Eesti kaitseväelastele esinenud muusikud andsid üle seal kogutud sinilillekampaania annetuse

Aprillis Afganistanis Eesti kaitseväelastele esinenud muusikud andsid üle seal kogutud sinilillekampaania annetuse Aprillis Afganistanis Eesti kaitseväelastele esinenud muusikud andsid üle seal kogutud sinilillekampaania annetuse

Eile andsid aprilli lõpus Afganistanis Eesti kaitseväelastele esinenud muusikud eesotsas Nele-Liis Vaiksooga Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule üle Kabulis sinilillekampaania raames kogutud rohkem kui 1000 eurot.

„Iga euro, mis läheb vigastatud võitlejate ja teiste taastusravi vajavate inimeste toetuseks on väga oluline, aga tihti on veteranidele sellest veel olulisem avalikkuse toetus ja arusaam, et veteranide ja vigastatud võitlejate käekäik läheb inimestele korda. Oleme teie abiga kogutud annetuse ja teie toetuse eest väga tänulikud,“ ütles annetuse vastu võtnud Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu esimees Enn Adoson.

Muusikuid tänas kaitseväe poolt kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kes rõhutas taoliste kontserdite ja muusikute visiitide tähtsust välisoperatsioonil viibivate kaitseväelaste jaoks. „Tean ise veteranina väga hästi, kui oluline võib olla selline väike kontsert või külaskäik missioonipiirkonda, sest see aitab sõduril vähemalt hetkeks ennast igapäevarutiinist välja tõmmata ning muudab rasket teenistust natukenegi kergemaks,“ ütles kindralmajor Herem.

Aprilli lõpus Kabulis operatsiooni Resolute Support peakorteris toimunud kontserdil mitmesajale Eesti- ja liitlassõdurile esinenud ja ennast „Vallatuteks kuulivestideks“ ristinud ansambli koosseisu kuulusid Nele-Liis Vaiksoo, Toivo Unt, Paul Daniel, Urmas Lattikas, Aivar Vassiljev, Ain Rebas ja Mihkel Nukka.

Eesti kaitseväe kontingent Kabulis koosneb Scoutspataljoni baasil moodustatud jalaväerühmast Estpla-29, rahvusliku toetuselemendi liikmetest ning Resolute Support missiooni peakorteris teenivast staabiohvitserist, kes täidab ühtlasi kontingendi vanema ülesandeid.

Kaitseväelased kogusid aprillikuus Afganistanis annetuste ning sinilillede ja käepaelade müügiga üle 1000 euro, kokku koguti selleaastase sinilillekampaaniaga ligi 87 000 eurot, millega toetatakse veterane ja tervishoiu ning spordivaldkonna projekte.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59446

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.