Uuendatud: 01.06.2019, kell 13:31

01.06.2019 13:30

Õhuväes lõppes nooremallohvitseride kursus

Õhuväes lõppes nooremallohvitseride kursus Õhuväes lõppes nooremallohvitseride kursus

Eile lõppes Ämaris 14 nädalat kestnud õhuväe nooremallohvitseride kursus, mille lõpetas ligi 20 tegevväelast.

Kursuse ülem ja vaneminstruktor nooremleitnant Heini Kirs õnnitles kõiki kursuse läbinuid ning tunnustas parimaid lõpetajaid. „Loodan, et kõikidel kursuse lõpetanutel on edasises teenistuses võimalik kursusel omandatut ka rakendada, eesmärgiga kinnistada õpitut ja hoida enda väljaõppetaset,“ ütles nooremleitnant Kirs.

Nooremallohvitseride kursus algas kaks nädalat kestnud ühtlustamiskursusega, millega värskendati õppurite teadmisi ja oskusi ning jätkus kuus nädalat väldanud nooremallohvitseri baaskursuse ja samuti kuuenädalase objektikaitse erialakursusega.

Nädala algul pidid kursusel kursuslased läbima ka lõpurännaku, kus kahe ööpäeva jooksul pandi proovile nende jalaväe lahingutegevuse ja meeskonnatöö teadmised ja oskused. Rännaku pikkuseks kujunes ligi 80 kilomeetrit.

Õhuväe nooremallohvitseride kursuse peamine eesmärk on anda kursusel osalejatele baasteadmised ja –oskused, et täita jao- ja meeskonnaülemana jalaväe ja objektikaitse lahinguülesandeid. Kursuse lõpetamisel omistatakse õppuritele nooremseersandi auaste. Kursusel osalevad peamiselt õhuväe teenistujad, kuid ka teenistujad erinevatest kaitseväe ja Kaitseliidu üksustest.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59453

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.