Uuendatud: 18.06.2019, kell 12:29

18.06.2019 12:26

Eesti jalaväerühm patrullib Malis

Eesti jalaväerühm patrullib Malis Eesti jalaväerühm patrullib Malis

Malis operatsioonil Barkhane teeniv jalaväerühm Estpla-30 patrullib iganädalaselt Gao linnas ja selle ümbruses, et tõkestada terroristide tegevust ning suurendada kohalike elanike turvalisust.

„Patrullid on meie jaoks seni möödunud rahulikult ja ilma vahejuhtumiteta. Linnas liikudes on hea meel näha kohalikke inimesi lehvitavamas ja naeratamas – see näitab, et meie kohalolekut hinnatakse,“ ütles Estpla-30 rühmaülem nooremleitnant Aigar Piirisild.

Jalaväerühma Estpla-30 liikmed teenivad Gao sõjaväebaasis alates aprilli algusest ning on selle aja jooksul käinud neljateistkümnes patrullis. Prantsuse armee juhitaval mässutõrjeoperatsioonil Barkhane on eestlaste ülesandeks lisaks patrullimisele ka baasi julgeoleku tagamine ja kiirreageerimisülesannete täitmine.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas. Selle eesmärk on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59467

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.