Uuendatud: 21.06.2019, kell 12:57

21.06.2019 12:56

Staabi- ja sidepataljon meenutas Raua tänava lahingut

Staabi- ja sidepataljon meenutas Raua tänava lahingut Staabi- ja sidepataljon meenutas Raua tänava lahingut

Küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon meenutas täna Tallinnas 21. kooli juures pärgade asetamisega 79. aasta möödumist sideväelaste ja punaarmeelaste vahel toimunud lahingust.

„21. juuni on kurb päev – siis langes me riik kommunistide kütkeisse. Aga vähemasti sideväelastena ja ka Raua tänava kooli rahvana ei pea me sel päeval silmi häbenedes maha lööma – tänu siin toimunule ei saa küll keegi öelda, et me esivanemate vapruse läbi saavutatud riik oleks ilma mingi vastuhakuta käest antud,“ ütles staabi- ja sidepataljoni kaplan nooremleitnant Jaan Nuga.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit - nooremseersant Aleksei Männik ja reamees Johannes Mandre. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas. Viimane Raua tänava lahingu elusolev veteran kapral Eduard Kuuskor tähistas tänavu 101. sünnipäeva.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59477

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.