Uuendatud: 15.07.2019, kell 14:58

15.07.2019 14:54

Prantsuse kaitseväelased tähistasid Tapa linnakus oma rahvuspüha

Prantsuse kaitseväelased tähistasid Tapa linnakus oma rahvuspüha Prantsuse kaitseväelased tähistasid Tapa linnakus oma rahvuspüha

Tapal teenivad Prantsuse kaitseväelased tähistasid eile piduliku rivistuse, paraadi ja lõunasöögiga Bastille´ kindlusvangla vallutamise 230. aastapäeva, millest võtsid osa ka Eesti ning Ühendkuningriigi vormikandjad.

„Kaitseväelastena oskame me hinnata ning väärtustada erinevate paraadide, rivistuste ning tseremooniate tähtsust. Just siin, ühtses rivis seistes, saame demonstreerida ja tunda ühtekuuluvust, kamraadsust ja valmidust, mille lahutamatu osa on lugupidamine üksteise ning liitlasriikide ajaloo ja kultuuri vastu,“ ütles kaitseväejuhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel soovides Prantsusmaa kontingendile ilusat rahvuspüha.

Prantsuse rahvuspüha tähistab 1789. aasta 14. juulil toimunud Bastille' kindlusvangla vallutamist, mis oli Prantsuse revolutsiooni algusperioodi üheks olulisemaks sündmuseks, kuna Bastille' vangla oli revolutsionääride jaoks kuningavõimu repressioonide sümboliks. Kindlusvangla vallutamist loetaksegi enamasti Prantsuse revolutsiooni algusena.

„Paraad ning sellele järgnevad rahvapidustused, kontserdid ning ilutulestikud sümboliseerivad armee ning rahva ühtsust. Samuti meie tugevaid liitlassuhteid, sest ka Pariisis marsivad õlg õla kõrval nii meie kaitseväelased kui meie liitlassõdurid. Teiste hulgas ka Eesti ning Ühendkuningriigi vormikandjad,“ ütles prantsuse kontingendi leitnant Lionel.

Prantsuse kontingent, mis on moodustatud peamiselt Võõrleegioni sõduritest, teenib Eestis 2019. aasta kevadest, mil prantsuse sõdurid vahetasid välja seni lahingugrupi koosseisus olnud Belgia kaitseväelased. Tegemist on kolmanda prantslaste rotatsiooniga, eelnevad kaks teenisid Eestis 2017. aastal.  

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59511

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.