Uuendatud: 17.09.2019, kell 15:11

17.09.2019 15:06

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem kohtus oma Soome kolleegiga

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem kohtus oma Soome kolleegiga Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem kohtus oma Soome kolleegiga

Täna lõppes kahepäevane Soome kaitseväe juhataja visiit Eesti, mille raames kohtus ta Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga ning külastas 1. jalaväebrigaadi Tapal.

„Kahtlemata on meie suhe soomlastega eriline. Seda tulenevalt nii ajaloolistest sündmustest kui vennasrahvaks olemisest,“ ütles kindralmajor Martin Herem kohtumisel Soome kaitseväe juhataja kindral Timo Kivineniga. Juhtides tähelepanu, et Eesti jaoks on väga oluline omavaheline koostöö. Vaatamata sellele, et Soome ei kuulu NATOsse.

„Seda nii läbi vastastiku õppustel osalemise kui ka teineteisega oskusteabe jagamisel. See on lähedase ja usaldusliku suhte märgiks,“ lisas kindralmajor Herem küll tõdemusel, et kuigi poliitiliselt on oma riigi kaitsmise otsustes teatavaid erinevusi, siis sõjaline lähenemine on jätkuvalt väga sarnane. „Meil on teineteisele nii õpetada kui teineteiselt õppida. Näiteks võimaliku sisekaitsereservi kasutamine laiapindse riigikaitse osana,“ ütles kindralmajor Martin Herem.

Pea poolteist kuud peale Soomes kaitseväe juhataja ametisse vannutamist on kindral Timo Kivineni jaoks tegemist juba tema teise välisvisiidiga, mis näitab, kui oluliseks peavad põhjanaabrid koostööd Eestiga.

„Olen väga rahul meie seniste arengute ja omavahelise koostööga. Eesti ja Soome lähedus geograafilises mõttes tähendab, et me seisame silmitsi sarnaste julgeolekut puudutavate küsimustega. Nendes küsimustes omavahel kogemuste vahetamine on olnud ja on ka edaspidi äärmiselt oluline,“ ütles kindral Timo Kivinen.

Lisaks tõi kindral Timo Kivinen ka välja, et Soome näeb vajadust paremaks vabatahtlike kaasamist riigikaitsesse ning tahab sealuures kuulda Eesti Kaitseliidu kogemusi. Samuti peab kindral Kivinen oluliseks Soome osalemist maailma julgeoleku loomises ning näeb siin Euroopa Liidu suurt rolli ennekõike just Aafrika suunal.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59584

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.