Uuendatud: 18.09.2019, kell 09:45

18.09.2019 09:44

Ilmus uus Sõjateadlase number

Ilmus uus Sõjateadlase number Ilmus uus Sõjateadlase number

Kaitseväe Akadeemialt on ilmunud ajakirja Sõjateadlase uus number milles arutletakse, kuidas kõige paremini elanikkonda evakueerida.

„Kuigi meie kõrgkoolil on uus nimi ja uuenenud sisu, ei heideta siiski kõrvale ajaproovile vastu pidanud häid traditsioone ja sümboleid ning jätkub ka akadeemia teadusajakirjade Sõjateadlane ja Occasional Papers väljaandmine," ütles ajakirja peatoimetaja Andres Saumets.

Sõjateadlase artikli „Tsiviilisikute liikumine kriisi- ja sõjaolukorras ning selle mõju riigikaitseüksuste tegevusvabadusele" juures on vaadeldud muu maailma kogemusi evakuatsioonidest ja inimeste käitumist ohuolukorras. Sealjuures on arutletud, kuidas võiks neid Eestis kasutada ning mida saaks muuta.

Välja toodud evakuatsiooni metoodika illustreerimiseks on toodud näide olukorrast, mille kohaselt idast tuleva ohu tõttu tuleb Eestis evakueerida Ida-Virumaa elanikkond ning samal ajal peavad vastassuunas liikuma sõjatehnika ühes kaitseväe isikkoosseisuga.

Lisaks kõnealusele artiklile on Sõjateadlase 11. numbrist võimalik lugeda artikleid, mis puudutavad ülesandekeskset juhtimist, laskemoonalao riskianalüüsi metoodika väljatöötamist fiktiivse lao näitel, mereolukorrateadlikkust ja selle täiustamisvõimalustest Eestis ning mereväeohvitseride III lennu päevaraamatut 01.02.1926–05.02.1927.

Sõjateadlane (Estonian Journal of Military Studies) on Kaitseväe Akadeemias väljaantav, eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga sõjateaduslik ajakiri.

Lähemalt saab lugeda: https://www.kvak.ee/files/2019/09/sojateadlane_11_print.pdf

 

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.