Uuendatud: 19.09.2019, kell 11:07

19.09.2019 11:03

Viru jalaväepataljoni nooremallohvitseride baaskursus on lõpusirgel

Viru jalaväepataljoni nooremallohvitseride baaskursus on lõpusirgel Viru jalaväepataljoni nooremallohvitseride baaskursus on lõpusirgel

Sel nädalal on Viru jalaväepataljoni tulevased nooremallohvitserid Kurtna metsades, kus õpitakse kindlustamist ja lahingutegevusi kiirkaitsel. Nooremallohvitseride baaskursus kulmineerub järgmisel nädalal jaokoosseisus lahinglaskmistega.

„Ilm on sügiseselt muutlik, aidates meil kursuslasi ilusti proovile panna. Kõik põhilised lahinguliigid on praeguseks läbi harjutatud ning järgmise nädala lahinglaskmised panevad kursusele punkti. Sõdurid saavad enda oskusi näidata jaokoosseisus nii kaitsel kui rünnakul, nii valges kui pimedas,“ ütles kursuse ülem leitnant Priit Põdersalu.

„Ma tahan olla actioni haripunktis, eesliinil,“ ütles jalaväe erialakursuse õppur reamees Janar Adler põhjendades oma soovi kursusel osaleda. Lisades, et tulevast vastutust, mis üksuse juhtimisega kaasneb hakkab, reamees Adler ei pelga.

„Mulle tundub, et liidriomadused on minul olemas aga juhtimine ei ole vaid käsutamine – see tähendab eeskujuks olemist. Ülem näitab teed, õpetab ja aitab. Ülem peab olema tugev nii füüsiliselt kui ka vaimselt, positiivne ning arvestav,“ ütles reamees Adler.

Nooremallohvitseride baaskursus, kus ajateenijad omandavad jaoülema teenistuskohustuste edukaks täitmiseks vajalikke teadmisi ja oskusi, kestab kokku viis nädalat. Kursuslastele õpetatakse selle aja jooksul üksuse juhtimist, planeerimist ning otsuse vastuvõtmise protsessi, pedagoogikat, paiknemist metsas, julgestamist, kiirrünnakut ning kiirkaitset. Peale baaskursust algavad nooremallohvitseride jalaväe-, side-, logistika- ning parameediku erialakursused, kus toimub sõdurite spetsialiseerumine vastavalt valitud erialale.

Nooremallohvitseride kursuse sõduritest saavad hiljem allüksuste ülemad, kes juba jaanuarist asuvad peamiselt oktoobrikutsega saabunud ajateenijaid juhtima.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59589

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.