Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

17.12.1999

Hollandlased kinkisid Ämari Lennubaasile sõdurikodu

Ämari Lennubaasis pühitsetakse 21. detsembril algusega kell 12.00 esimene Euroopa Kristlike Sõdurikodude Liidu poolt Eestile kingitud sõdurikodu. Tseremoonia viib läbi Eesti Kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Tõnis Nõmmik.
Ämari Lennubaasis pühitsetakse 21. detsembril algusega kell 12.00 esimene Euroopa Kristlike Sõdurikodude Liidu poolt Eestile kingitud sõdurikodu. Tseremoonia viib läbi Eesti Kaitseväe peakaplan kolonelleitnant Tõnis Nõmmik.

Sõdurikodu hoone ja sisustuse transportisid Eestisse Hollandi sõdurid, kes koos hoone valmistajatega ja Eesti kaitseväelastega hoone ühe nädalaga püstitasid. Ruumis on televiisor, arvutid ning ka kaplani tööruum, kus vajadusel hingeabi ja -kosutust saada võib.

Kaheks kuuks on tulnud Ämarisse Sõdurikodu perenaiseks Sara Kiira Soomest ROHELISTE ÕDEDE ühingust, et koolitada välja kohalik personal.

Euroopa Kristlike Sõdurikodude Liitu (European Christian Home Organisations for the Services - ECHOS) kuuluv Hollandi sõdurikodude organisatsioon (Koninklijke Nederkandse Militaire Bond Pro Rege) otsustas oma 125 aastast sünnipäeva tähistada järjekordse sõdurikodu kinkimisega ühele Ida-Euroopa riigile. Eelnevalt külastas Eestit ECHOS`e peasekretär Peter Koorneef. Üheks põhjuseks, milleks valiti välja Eesti, osutus asjaolu, et Eesti Kaitseväel on olemas toimiv, väljakujunenud kaplanaat. Asukohaks valiti Ämari, kuna nii lennubaasis kui lähemas asulas ei ole kaitseväelastele mingeid vaba aja veetmise võimalusi. Euroopa Kristlike Sõdurikodude Liitu (ECHOS) kuulub 7 riiki: Hollandi, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suurbritannia, Ðveitsi ja Taani; liidu peakorter asub Utrechtis, Hollandis. Ämari Sõdurikodu kokkupaneku juures viibis ka esindaja ECHOS`e peakorterist härra Herman Nygteren, kelle sõnul ei ole sõdurikodu näol tegemist ei baari ega sööklaga, vaid pigem elutoaga ehk siis paigaga, kus end koduselt saab tunda (siit ka nimi "sõdurikodu").

Sõdurikodusid ehitatakse Hollandis nii Hollandi kui ka teiste maade jaoks (seni on püstitatud 1 sõdurikodu Kroaatias, 16 Bosnias, 3 Kosovos), teenindav personal neis on rahvusvaheline ja roogade valmistamisel järgitakse eri rahvuste tavasid.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.