Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

22.12.1999

Kaitsevägi valmistub aastatuhande vahetuse probleemideks

Kaitseväe juhataja kohusetäitja kolonel Urmas Roosimägi andis kaitseväele korralduse valmistuda seoses võimalike aastavahetuse hädaolukordade abi osutamiseks Päästeametile, tsiviilasutustele ja vabariigi elanikkonnale.
Kaitseväe juhataja kohusetäitja kolonel Urmas Roosimägi andis kaitseväele korralduse valmistuda seoses võimalike aastavahetuse hädaolukordade abi osutamiseks Päästeametile, tsiviilasutustele ja vabariigi elanikkonnale.

Kaitsevägi on valmistanud ette oma elektrigeneraatorid nii päästeoperatsioonide kui ka elutähtsate tsiviilasutuste nagu haiglate töö tehniliseks toetamiseks.

Kaitsevägi toetab vajadusel Päästeametit ja riikliku tähtsusega tsiviilstruktuure oma raadiosidevõrguga, sest kaitseväe raadiosidevõrk töötab sõltumatult ka võimalike üleriiklike voolukatkestuste korral. Ka instrueeritakse täiendavalt kaitseväe isikkoosseisu määrustikest, kontrollitakse üle väeosade raadioside tagatus voolukatkestuste korral ning tehakse ettevalmistusi puhkusel oleva isikkoosseisu väeosadesse kiireks tagasikutsumiseks.

Võimalikes kriisiolukordades hakkab kaitsevägi tegema tihedat koostööd Päästeametiga. Väeosad peavad tagama abi inimeste ja vara evakueerimisel õnnetuspiirkondadest ja toetama Päästeametit raskete transpordivahenditega.

Kriisiolukorras pöördub maakonna päästeteenistus Päästeameti poole ning seejärel pöördub Päästeamet Kaitsejõudude Peastaabi poole. Kaitsejõudude Peastaap koordineerib ressursside eraldamist vaid kaitseväe siseselt. Seega on hädaolukordade lahendamisel keskseks koordineerijaks Päästeamet.
Kolonel Urmas Roosimägi ütles Peastaabi koosolekul: "Kaitseväe ettevalmistused aastavahetuse probleemideks on selge näide Eesti kaitseväe koostööst tsiviilstruktuuridega".

Peastaabi side- ja infosüsteemide osakonna ülema kohusetäitja major Artur Suzik: "Kaitsevägi annab olemasolevate elektrigeneraatorite võimsuse ja hulga juures aastavahetuse probleemide lahendamiseks parima".

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.