Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

21.03.2000

Miinijahtijal heisatakse Eesti Mereväe lipp

20.-24.märtsini on Saksa Mereväe ülema viitseadmiral Hans Lüssowi kutsel visiidil Saksamaal Eesti Mereväe ülem kaptenleitnant Jaan Kapp.
20.-24.märtsini on Saksa Mereväe ülema viitseadmiral Hans Lüssowi kutsel visiidil Saksamaal Eesti Mereväe ülem kaptenleitnant Jaan Kapp.

Kaptenleitnant Kapp osaleb 22. märtsil lipuvahetuse tseremoonial Saksa valitsuse poolt Eestile kingitud miinijahtijal "Cuxhaven" Saksa Mereväe baasis Wilhelmshavenis, samas arutatakse koostööküsimusi Saksa Mereväega.

2.veebruaril 2000 Eesti ja Saksa Kaitseministeeriumite esindajate poolt alla kirjutatud koostöölepingu alusel annab Saksamaa Eestile üle miinijahtija "Cuxhaven", mis on täiesti operatsioonivalmis.

Saksa Merevägi ja Mereväearsenal kulutavad pea 2,5 miljonit DEM-i, et tagada selle "Lindau"-klassi miinijahtija täisvarustus ja kohene valmisolek erinevatel miinitõrjeoperatsioonidel osalemiseks.

Eesti Merevägi saab enda käsutusse laeva, mis võimaldab paremini täita miinitõrjeülesandeid, sest "Wambolal" (ex "Cuxhaven") on varustus, sealhulgas sonarid ja allveerobotid, mis võimaldavad mitte ainult merepõhjas asuvate objektide tuvastamist, vaid ka nende kahjutuks tegemist. Lindau-klassi miinijahtijad on osalenud näiteks Aadria merel lõhkekehade kahjutukstegemisel hiljutiste Kosovo operatsioonide käigus. Seega loob sama klassi miinijahtija kasutuselevõtt eeldused paremaks koostööks NATO-ga. Samas on ka Eesti vetesse jäänud palju hävitamata lõhkekehi Teisest Maailmasõjast.

Praegu on Saksamaal väljaõppel osa tulevase Eesti Mereväe miinijahtija "Wambola" meeskonnaliikmetest, et saada ettekujutus ja professionaalsed oskused "Lindau"-klassi miinijahtija kasutamiseks. Miinijahtija "Cuxhaven" on veeväljasurvega 463 t, pikkus 47,1 m, laius 8,3 m, süvis 3 m, kiirus 16,5 sõlme. Ehitatud 1959, kaasajastatud 1978-79.

Saksamaa on olnud Eesti Mereväe taasloomisel üheks olulisemaks kaasaaitajaks. Praeguse Eesti Mereväe miinitõrjelaevastiku miinitraalerid "Kalev" ja "Olev" on saadud kingitusena Saksa Mereväelt, samuti on Saksamaal saanud ettevalmistuse mitmed mereväeohvitserid.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.