Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

18.02.2000

Mereväelased tähistavad admiral Pitka sünniaastapäeva

Eesti mereväelased tähistavad laupäeval, 19. veebruaril kell 11.00 kontradmiral Johan Pitka 128. sünniaastapäeva piduliku rivistuse ja pärjapanekuga admiral Pitka mälestuskivile Mereväebaasis (Tallinn, Tööstuse tn 54). Päevakohase sõnavõtuga esineb Eesti
Eesti mereväelased tähistavad laupäeval, 19. veebruaril kell 11.00 kontradmiral Johan Pitka 128. sünniaastapäeva piduliku rivistuse ja pärjapanekuga admiral Pitka mälestuskivile Mereväebaasis (Tallinn, Tööstuse tn 54). Päevakohase sõnavõtuga esineb Eesti Mereväe ülem kaptenleitnant Jaan Kapp.

Kontradmiral Pitkat loetakse üheks Vabadussõja juhtfiguuriks, kes oma entusiastliku ja otsustava tegevusega suutis võitlusse kaasata nii rahvast kui nende toetuseks välisriikide esindajaid. Pitka lõi Eesti Sõjalaevastiku Vabadussõja ajal, mil ta esialgu vähese arvu laevadega võttis ette esimesed dessandid Põhjarannikule vaenlase tagala desorganiseerimiseks ja jalaväe toetuseks. Ta oli ka üks esimesi rahvuslike väeosade organiseerijatest enne Vabadussõja algust, Kaitseliidu looja, kirjanik, kaugsõidukapten, laevandus-ja majandustegelane.

1944. aastal tegi Pitka viimase lootusetu katse võitlejate koondamiseks Eesti iseseisvuse taastamiseks. Pitka hukkumiskoht ja asjaolud on seni teadmata.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.