Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

19.01.2000

Mereväe instruktorid õpetavad rahvusvahelisel kursusel

20. jaanuaril lõpeb Mereväes BALTRONi (Balti Miinitõrjeeskaadri) sideoperaatorite kursus, kus osales 5 Läti ja 4 Leedu mereväe ning 2 Eesti Piirivalve sideoperaatorit.
20. jaanuaril lõpeb Mereväes BALTRONi (Balti Miinitõrjeeskaadri) sideoperaatorite kursus, kus osales 5 Läti ja 4 Leedu mereväe ning 2 Eesti Piirivalve sideoperaatorit.

Ruumid BALTRONi sidekooli jaoks Miinisadamas remonditi ja sisustati 1998.a. Taani Mereväe kui ühe BALTRONi toetajariigi poolt.

Taani abiga on loodud eeldus Balti riikide merevägede sideoperaatorite edasiseks koolituseks Eestis. Kooli üheks eesmärgiks on oma sideoperaatorite väljaõpetamine vastavalt rahvusvahelisele tasemele. Seekord olidki Eesti Mereväe 3 instruktorit, kes läbisid 1998.a Taani mereväe poolt korraldatud esimese BALTRONi sideoperaatorite kursuse ning 1999.a said veel instruktorikoolitust Taanis, esmakordselt koolitajarollis Taani Mereväe Sidekooli instruktorid olid ka seekord kursuse õpetajaid juhendamas ning toetamas.

Õppetöö toimus inglise keeles, mis oli esmakordseks taoliseks kogemuseks nii Eesti Mereväe instruktoritele kui ka paljudele õpilastele.

Side osatähtsust kaasaegse mereväe arengus on raske üle hinnata. Mereväe sidejaoskonna ülema leitnant Toomas Sullakatko sõnul on mereväe instruktorite kasutamine kursuste korraldamisel positiivne märk, mis näitab, et edasise sideoperaatorite koolituse puhul võime arvestada juba oma võimalustega. Materiaalsete vahendite nappus aga arengut just ei soodusta. "Hetkel on mereväe laevade side staabiga vahel veel puudulik. Vaja oleks võimsamat efektiivsete antennidega kaldaraadiojaama nii operatiivülesannete täitmiseks kui laevade ohutuse tagamiseks", ütles Sullakatko. Mereväe laevadel kasutatav sideaparatuur mis on peale saadud valdavalt tänu välisriikide abile, on küll suhteliselt vana, kuid hästi töötav.

Sideoperaatorite kursuse lõppemise järel läbivad kursuslased veel järgmise, 1-nädalase sideaparatuuri tutvustava kursuse, mille läbiviimiseks on kaasatud ka Tehnikaülikooli õppejõude.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.