Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

12.01.2000

Baltikumi suurim kinnisvaraarendusfirma AS Pro Kapital toetab Eesti kaitseväe väljaõpet

Eesti kaitseväe kooseisu kuuluv Üksik-vahipataljon ja Baltikumi suurim kinnisvaraarendusfirma AS Pro Kapital sõlmisid koostöölepingu, mille alusel AS Pro Kapital hakkab toetama Eesti kaitseväe väljaõpet andes Üksik-vahipataljonile tasuta kasutada endise T
Eesti kaitseväe kooseisu kuuluv Üksik-vahipataljon ja Baltikumi suurim kinnisvaraarendusfirma AS Pro Kapital sõlmisid koostöölepingu, mille alusel AS Pro Kapital hakkab toetama Eesti kaitseväe väljaõpet andes Üksik-vahipataljonile tasuta kasutada endise Tallinna Lihakombinaadi kinnistu ja sellel oleva hoonetekompleksi.

Lepingu kohaselt saab Üksik-vahipataljon oma käsutusse praegu tühjana seisva endise Tallinna Lihakombinaadi suure hoonetekompleksi Tallinna kesklinna lähedal Peterburi tee alguses, et läbi viia asustatud punktis toimuva võitluse väljaõpet.

AS Pro Kapitali esindajad on näidanud üles kodanikuinitsiatiivi. Sõlmitud leping on näide tsiviil-militaarkoostööst ning Eesti edukate soovist anda oma panus riigikaitsesse, märkis Kaitsejõudude Peastaabi ülem kolonelleitnant Aarne Ermus sõlmitud koostöölepingut kommenteerides.

Kolonelleitnant Ermuse sõnul on arenev Eesti kaitsevägi huvitatud tihedast koostööst tsiviilorganisatsioonidega. See koostöö, mida saab teha hetkel veel mõningate seadusandlike lünkade olemasolust hoolimata, on panus riigikaitsesse. Ainuüksi kaitsevägi ei suuda Eestit agressiooni korral kaitsta, vastupanu peab osutama kogu kodanikkond. Ka katastroofitagajärgede likvideerimise korral võib olla just tsiviil-militaarkoostöö see, mis annab parimad tulemused. Kõige aluseks on tsiviil- ja militaarstruktuuride vastastikkune abistamistahe ja ühistegevus kriiside ennetamiseks.

Pro Kapitali nõukogu esimehe Ernesto Preatoni sõnul on tal hea meel, et vastse Eesti Vabariigi kodanikuna saab ta lisaks investorina tehtavale panusele Eesti majandusse anda omalt poolt midagi ka Eesti julgeoleku ja riigikaitse ülesehitamisesse. Pro Kapitali plaanides näeme me endise Tallinna Lihakombinaadi kinnistul tulevikus Kristiine Keskuse sarnast suurt kaubanduskeskust, kuid ehituse alguseni on see tõenäoliselt lähemad paar aastat kaitsejõudude käsutuses, märkis Preatoni.

Üksik-vahipataljoni ülem leitnant Madis Uibopuu sõnul on Pro Kapitali poolt kaitseväele tasuta kasutada antav hoonetekompleks ainulaadne võimalus imiteerida lahinguid asustatud punktis. Mitmekordsed hooned ja nende vahele jääv tänav loovad pildi suurlinnast. Ka saab väljaõpet viia läbi siinsamas Tallinnas, mis säästab transpordikulusid, kommenteeris leitnant Uibopuu uue väljaõppebaasi võimalusi.

Kaitsevägi saab endises Tallinna hoonetekompleksis viia läbi kõiki linnalahingu väljaõppeks vajalikke momente. Lahing asustatud punktis erineb taktika poolest kohati kardinaalselt avamaastikul või metsas toimuvast lahingust. Asustatud punktis lahingupidamine on eriti Üksik-vahipataljonis ettevalmistavate reservväelaste seisukohalt hädavajalik, sest just need ajateenistuse jooksul ettevalmistatavad reservväelased peavad kriisiolukorras hakkama tegutsema asustatud piirkondades.

Eesti kaitsevägi on leitnant Uibopuu sõnul otsinud oma arengus optimaalseimaid lahendusi. Just seal, kus kaitseväel puuduvad rahalised või tehnilised võimalused, on tulnud ja tuleb ka edaspidi otsida abi originaalsetest lahendustest. Nii näiteks võib kaitsevägi olla uhke oma ainulaadsete imitaatorite üle, millega säästetakse ajateenijate väljaõppel palju maksumaksja raha. Sageli suudavad neid ainulaadseid lahendusi välja nuputada ja ellu viia inimesed ja organisatsioonid, kes on valmis tegutsema üheskoos kaitseväelastega. Jõudmaks lahendusteni, on kõige olulisem koostöötahe.

KAITSEVÄGI TAGAB TALLE KASUTADA ANTUD HOONETEKOMPLEKSIS:

- ohutu väljaõpe, sest Üksik-vahipataljonil tuleb valmistada järk-järgult ette kõik vastavad turvalisusnõuded: sulgeda ohtlikud avad, puhastada teatud alad risust, püstitada ohutuspiirded, valmistada hoiatussildid;

- õppuste jäämise piiratud territooriumile, sest Üksik-vahipataljon sai lepinguga õiguse viia hoonetekompleksis läbi kindlustustöösid, rajada läbikäike ja avasid, väljumata hoonete välispiiridest;

- õhkimistööde mittetoimumise, sest hoonetel läbiviidavate kindlustustöödega ei tohi muuta neid varisemisohtlikeks;

- linnakodanikele rahu, kuna objektil on lubatud kasutada imitatsioonivahendeid vaid kooskõlas kohaliku omavalitsusega. Hoonetekompleksi asukoht ning vahetus läheduses olevad tiheda liiklusega sõiduteed ning raudtee välistavad, et territooriumilt kostuksid linnakodanikke häirivad käsklused ja hääled.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.