Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

31.05.2005

Pioneerid said lipu

Pioneerid said lipu Pioneerid said lipu

Vabariigi President Arnold Rüütel andis täna Tapa Väljaõppekeskuses Pioneeripataljonile üle lipu.
Vabariigi President Arnold Rüütel andis täna Tapa Väljaõppekeskuses Pioneeripataljonile üle lipu.

Vabariigi President tõi oma kõnes esile pataljoni rolli pioneeride oskuste ja väljaõppe arendamisel. "Me vajame seda nii oma esmase kaitsevõime tagamiseks sõjaaja üksuste ettevalmistamisel kui ka liitlaskohustuste täitmiseks, mis tähendab muuhulgas missiooniüksuste väljaõpet ja osalemist ühisoperatsioonidel," rõhutas president Rüütel.

Riigipea nentis, et Eesti on juba rohkem kui aasta täitnud NATO täisliikme kohustusi ning meie üksused on selle aja jooksul osalenud mitmel missioonil. "Afganistanis on silmapaistev roll olnud meie demineerimismeeskonnal, kelle tänuväärne töö sõjast räsitud maa puhastamisel miinidest on leidnud tunnustust meie partnerite seas. Nad on auga täitnud oma ohtlikku ülesannet ning me võime nende töö üle uhked olla," lausus Vabariigi President.

President Rüütel tänas väeosa lipu üleandmisel kõiki neid inimesi ja asutusi, kes nii Eestis kui ka Kanadas selle heaks oma annetuse tegid ning soovis Pioneeripataljonile jõudu Eesti riigi kaitsmisel.

Lipu annetamist toetasid Pioneeripataljoni viimase ülema kolonel Johann-Bernhard Haljaste tütar Helene Rammo ja poeg Voldemar Haljaste, kolonel Tõnis Nõmmik, erukolonelleitnant Robert-Eduard Telliskivi, kolonelleitnant Ülo Tamre, leitnant Ülo Isberg, Eesti Ohvitseride Kogu Kanadas ja Eesti Vabadusvõitlejate Liit Kanadas.

Naela lõid lipuvardasse Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel, kaitseminister Jaak Jõerüüt, kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, kaitseväe vanemkaplan major Taavi Laanepere, lipu annetaja Eesti Ohvitseride Kogu Kanadas esimees leitnant Ülo Isberg, maaväe ülema kohusetäitja major Meelis Kiili, pioneeriinspektor kapten Allan Parv, Tapa Väljaõppekeskuse ülem kolonel Urmas Roosimägi, Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm, Kadrina vallavanem Ain Suurkaev, Pioneeripataljoni ülem leitnant Margus Neudorf, pioneerikooli instruktor veebel Raivo Kuusk ja pioneerikompanii aspirant Olev-Ott Kell.

Lipp on kahepoolne, ühel küljel on tumerohelisel taustal kujutatud kindlust ning tammelehtedega ümbritsetud mõõga ja kilbiga lõvi. Samuti on lipule märgitud väeosa asutamise kuupäev. Väeosa embleem sümboliseerib kindlameelsust, tahet kaitsta oma riiki ning ühtekuuluvustunnet. Lipu teisel küljel on Eesti Vabariigi trikoloori keskel riigivapp ja kiri “Eesti kodu kaitseks”.

Tapa Väljaõppekeskuse koosseisu kuuluv Pioneeripataljon on ainus omataoline Eestis. Pioneeripataljoni ülesanneteks on liikuvuse tagamine, tõkestamine ja kindlustamine. Samuti tegeleb Pioneeripataljon keemiakaitsega ning valmistab ette Afganistanis NATO juhitud rahutagamisoperatsioonil osalevaid demineerimismeeskondi.

Pioneeripataljoni alguseks loetakse 15. detsembrit 1917, kui Eesti diviisi ülema käsul formeeriti Tallinnas sapööri- ja sideallüksustest koosnev Eesti insenerirood. Pärast Eesti taasiseseisvumist loodi 2002. aastal Suurtükiväegrupi koosseisu Pioneerikool. Möödunud aasta alguses loodi Tapa Väljaõppekeskuse koosseisu Pioneeripataljon.

Ühtlasi avas riigipea Tapa väljaõppekeskuse uue staabihoone ja õppehoone. Hooned ehitas riigihankekonkursi võitnud AS Eesti Ehitus. Õppehoones on kuus õppeklassi, arvutiklass, instruktorite kabinetid, raamatukogu, saun ja auditoorium. Staabihoones asuvad väljaõppekeskuse staabi, väeosade staapide ning keskpolügooni juhtkonna ruumid.

Lähemal ajal ehitatakse väljaõppekeskusesse veel ajateenijatele mõeldud internetipunktiga sõdurikodu, kinnipidamiskohtadega pääsla ning tehnikapark. Sellel suvel pannakse nurgakivi Tapa Väljaõppekeskuse kabelile.

Lahingutoetusüksuseid ettevalmistav Tapa Väljaõppekeskus koondab enda alla Suurtükiväegruppi, Õhutõrjedivisjoni, Pioneeripataljoni, Kaitsejõudude Keskpolügooni ja Tagalakeskust.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.