Uuendatud: 03.06.2019, kell 14:30

06.06.2006

Kaitsevägi hävitas vanu püstoleid

Kaitsevägi hävitas vanu püstoleid Kaitsevägi hävitas vanu püstoleid

Kaitsevägi hävitas täna koostöös AS Kuusakoskiga kuus tuhat relvastusest maha võetud püstolit.
Kaitsevägi hävitas täna koostöös AS Kuusakoskiga kuus tuhat relvastusest maha võetud püstolit.

Vanade püstolite hävitamises leppisid kokku kaitseministeerium ja kaitseväele uute püstolite tootja Heckler&Koch, vanade püstolite hävitamise tõttu sai Eesti uued püstolid oluliselt odavama hinnaga.

Kaitsevägi võtab uued püstolid Heckler&Koch USP kasutusele selle aasta jooksul, juba praegu on uute püstolitega varustatud välisoperatsioonidel osalevad kaitseväelased ja sõjaväepolitseinikud.

“Kaitseväe uued Heckler&Koch’i püstolid on maailma ühed parimad relvad,” ütles kaitseväe pearelvur major Vaido Halliküla. “Samas hävitatavad püstolid on relvatööstuse eilne või üleeilne päev ning need ei vasta tänapäevastele nõuetele ja standarditele.”

Püstolid PM, TT ja Colt purustati tükkideks metallikäitleja AS Kuusakoski metalliveskis. Purustatud materjal suunatakse taaskasutusse.

Purustamist jälgisid Saksa Liitvabariigi saatkonna ja firma Heckler&Koch esindaja, samuti kaitseministeeriumi ja kaitseväe esindajad.

”Relvade hävitamine on hea näide AS Kuusakoski osutatavast seadmete, infokandjate ja teiste materjalide vastutava hävitamise teenusest, millega tagame seadme ja selles oleva info täieliku hävinemise ja varasemal eesmärgil kasutuskõlbmatuse, suunates materjalid taaskasutuse,” kommenteeris AS Kuusakoski juhatuse esimees Ilmar Jõgi.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.