Uuendatud: 03.06.2019, kell 14:30

11.11.2008

Küberkaitsekeskus sai NATO akrediteeringu ja rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatuse

Küberkaitsekeskus sai NATO akrediteeringu ja rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatuse Küberkaitsekeskus sai NATO akrediteeringu ja rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatuse

Tallinnas paiknev Kooperatiivse küberkaitse keskus sai Põhja-Atlandi nõukogu poolt NATO akrediteeringu ning keskusele omistati rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatus.
Tallinnas paiknev Kooperatiivse küberkaitse keskus sai Põhja-Atlandi nõukogu poolt NATO akrediteeringu ning keskusele omistati rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatus.

„NATO on omaks võtnud Eesti nägemuse vajadusest luua küberkaitse võimekus kõigi alliansi liikmete heaks,“ ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots. „Akrediteering ja staatus märgib NATO jaoks kooperatiivse küberkaitse kompetentsi ning ekspertteadmiste kasutamise võimalust.“

Kindralleitnant Laaneotsa sõnul on NATO sõjalise komitee ja Põhja-Atlandi nõukogu otsuse ning tegevuse tulemusena Kooperatiivne küberkaitse keskus täies töövalmiduses. 2009. aastaks on Kooperatiivse küberkaitse keskuse tööplaanis 21 projekti.

„Eesti on näidanud, et NATO kaitsevõime suurendamisel ei mängi rolli kaitsejõudude suurus vaid võimekuste tase,“ ütles NATO ümberkujundus- ja arendusjuhatuse esindaja kindralmajor Koenraad Gijsbergs.

Rahvusvahelise sõjalise organisatsiooni staatus antakse vastavalt Pariisi protokolli kokkuleppele. Kooperatiivne küberkaitse keskus on esimene organisatsioon Eestis, mis omab nimetatud staatust.

Hetkel osaleb keskuse töös seitse riiki 30 inimesega. Riikidest on lisaks Eestile esindatud Saksamaa, Itaalia, Leedu, Läti, Hispaania ja Slovakkia. Selget soovi keskusega ühinemiseks on väljendanud Ameerika Ühendriigid ja Türgi. Küberkaitsekeskuse ülem on kolonelleitnant Ilmar Tamm.

Kooperatiivse küberkaitse keskuse ülesandeks on NATO küberkaitse standardite ning võimete arendamine ning ekspertnõu pakkumine küberkaitse alal. Kompetentsikeskuse eesmärgiks on uute küberkaitsemeetodite, kontseptsioonide ja tehniliste lahenduste väljatöötamine. Samuti on NATO kompetentsikeskuse funktsiooniks küberkaitsealaste analüüside koostamine, õppe- ja teavitusmaterjalide loomine ning väljaõppe korraldamine.

Kooperatiivse küberkaitse keskuse asutamise ettepaneku tegi Eesti juba 2004. aastal ning eeskätt oli selline algatus seotud Eesti seniste saavutustega IT- ja infoühiskonna arendamisel. NATO kompetentsikeskuse käivitamine võimaldab Eestil kaasata oma kogemusi ja eksperte NATO projektidesse ning tegevusse. Kõrvuti vahetult NATO vajadustele suunatud projektidega on kompetentsikeskusel võimalik arvestada ka erinevate liikmesriikide huve ja vajadusi.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.