Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

26.03.2009

NATO kindral külastas Küberkaitsekeskust

Täna külastas Tallinnas asuvat Kooperatiivset Küberkaitsekeskust NATO Side- ja Infosüsteemide Agentuuri direktori asetäitja ja staabiülem kindralmajor Nikolaos Ioannou-Sioutas.
Täna külastas Tallinnas asuvat Kooperatiivset Küberkaitsekeskust NATO Side- ja Infosüsteemide Agentuuri direktori asetäitja ja staabiülem kindralmajor Nikolaos Ioannou-Sioutas.

Külastuse käigus tutvustas Küberkaitsekeskuse ülem kolonelleitnant Ilmar Tamm kindralmajor Ioannou-Sioutas’le keskuse 2009. aasta tööprogrammi.

“Konstruktiivne ja regulaarne koostöö NATO Side- ja Infosüsteemide Agentuuriga on oluline, et tagada Küberkaitsekeskuse arendusprojektidele reaalne sisend (ja sidusus) igapäevaste küberintsidentide haldamisel NATO käsutada olevatest side- ja IT
süsteemidest ning võrkudest,” ütles kolonelleitnant Tamm.

Detailsemalt arutleti NATO küberkaitse võimekuse edasiarendamise, sealhulgas
küberrünnete vastumeetmete teemal ja koostöö jaotust novembris toimuva NATO
küberkaitseõppuse Cyber Coalition 2009 planeerimisel ja läbiviimisel.

Kindralmajor Ioannou-Sioutas kohtus visiidi käigus ka Kaitseväe Peastaabi side- ja juhtimissüsteemide osakonna ülema kolonel Artur Suzik’ga.

NATO Side- ja Infosüsteemide Agentuuri peakorter asub Monsis, Belgia
kuningriigis, mis vastutab side- ja infosüsteemide teenuste tervikhalduse
juhtimise eest kõikidele NATO staapidele ja allstruktuuridele. Agentuuri tuumaks on NATO võrguteenuste juhtimiskeskus, kust jälgitakse ööpäevaringselt NATO võrguliiklust ning hallatakse intsidente ja probleeme. Lisaks juhib ja koordineerib agentuur NATO operatsioonide toetuseks side-ja infosüsteemide teenuste planeerimist, NATO sidepataljonide väljaõpet ja rakendamist.

Kooperatiivne Küberkaitse Kompetentsikeskus on rahvusvaheline sõjaline organisatsioon, mis on Põhja-Atlandi Nõukogu otsusega saanud NATO akrediteeringu. Keskuse missiooniks on edendada NATO ja NATO riikide küberkaitsealast võimekust. Keskus on asutatud 14. mail 2008. aastal seitsme asutajariigi (Eesti, Saksamaa, Slovakkia, Itaalia, Leedu, Läti, Hispaania) poolt.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.