Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:17

28.10.2010

Miinijahtija Ugandi saab Otepää vapi

Miinijahtija Ugandi saab Otepää vapi Miinijahtija Ugandi saab Otepää vapi

Täna kell 14 allkirjastavad Mereväe ülem mereväekapten Igor Schvede ja Otepää vallavanem Andres Visnapuu Tallinna Miinisadamas sõpruslepingu, mille kohaselt hakkab mereväe miinijahtija Ugandi vööris kandma Otepää vappi.

Täna kell 14 allkirjastavad Mereväe ülem mereväekapten Igor Schvede ja Otepää vallavanem Andres Visnapuu Tallinna Miinisadamas sõpruslepingu, mille kohaselt hakkab mereväe miinijahtija Ugandi vööris kandma Otepää vappi.

Mereväe ülema mereväekapten Igor Schvede sõnul on mereväele ja miinijahtija Ugandile suur au ehtida Otepää valla vapiga oma laeva. „Traditsiooni kohaselt on kõigil mereväe laevadel oma sõpruslinnad või -vallad, soovime seda kena tava jätkata. Kahtlemata on see hea viis lähendada maismaal asuvaid linnu ja valdu merega,“ ütles mereväekapten Schvede.

"Otepää jaoks on sellise koostööleppe sõlmimine auasi," sõnas Otepää vallavanem Andres Visnapuu. "Otepää asub sügaval maismaal mägede, metsade ja järvede keskel, nüüd on meil tänu miinijahtijale Ugandi olemas side merega."

EML Ugandi komandör vanemleitnant Villu Klesmann nimetab Otepää valla ja miinijahtija koostöölepingut ajaloolises plaanis täiesti põhjendatuks. „Valik ei ole juhuslik,“ rõhutas Klesmann, „Ugandi oli teatavasti üks suuremaid ja rikkamaid Muinas-Eesti maakondi. Tänane Otepää on aga ajaloolise Tarbatu kõrval üks kahest suuremast Ugandi muinasmaakondlikkust keskusest“.

Eesti Mereväe laevadest on seni sõpruslepingud linnade ja valdadega sõlminud Admiral Pitka Rakverega, Tasuja Kundaga, Sakala Viljandiga, Admiral Cowan Kuressaarega ja Ristna Kõrgessaare vallaga.

Miinijahtija Ugandi on üks kolmest mereväele Suurbritanniast soetatud Sandown-klassi miinijahtijast. Sandown-klassi alused on ehitatud mittemagnetilisest komposiitplastikust ja varustatud kaasaegse miinijahtimistehnikaga, mida saab kasutada ankru- ja põhjamiinide avastamiseks ning tuvastamiseks. Pardal oleva Seafox-süsteemi abil saab leitud lõhkekehad kahjutuks teha.

Ugandi on ehitatud 1992. aastal, laev on 52,5 m pikk ning selle meeskonda kuulub 25 mereväelast.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.