Uuendatud: 16.12.2015, kell 15:05

15.12.2015 14:59

Pioneeripataljoni juhib tänasest kolonelleitnant Eero Tepp

Pioneeripataljoni juhib tänasest kolonelleitnant Eero Tepp Pioneeripataljoni juhib tänasest kolonelleitnant Eero Tepp

Täna andis pioneeripataljoni 98. aastapäevale pühendatud pidulikul rivistusel Tapa linnakus pataljoni senine ülem major Vesse Põder juhtimise üle uuele pataljoniülemale kolonelleitnant Eero Teppile.

„Olles teeninud 1. jalaväebrigaadi staabiülemana tean, et pioneeripataljoni väljaõpe on tasemel ning  üksus suudab  brigaadi erialaselt toetada,“ ütles kolonelleitnant Eero Tepp. „Seega võtan üle korraliku üksuse juhtimise ja  usun, et suudan pataljoniülemana ka enda pioneerialaseid teadmisi täiendada.“

Kolonelleitnant Eero Tepp läheb pioneeripataljoni ülemaks kaitseväe peastaabi operatiivjaoskonna operatiivsektsiooni ülema ametikohalt. Kolonelleitnant Tepp alustas teenistust kaitseväes piirivalve ajateenijana 1992. aastal. Eelnevalt on ta teeninud muuhulgas Balti pataljonis rühmaülemana, Scoutspataljonis kompaniiülema ja operatiivsektsiooni ülemana ning Kalevi jalaväepataljonis ja 1. jalaväebrigaadis staabiülemana. Kolonelleitnant Tepp on osalenud välismissioonidel Bosnias ja Kosovos. Ta on lõpetanud Balti kaitsekolledži vanemstaabiohvitseride kursuse ning teda on autasustatud maaväe ohvitseri kuld- ja hõberistiga, kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga ja kaitseväe teenetemärgiga kaitselaste teenete eest. 

Senine pioneeripataljoni ülem major Vesse Põder jätkab teenistust kaitseväe peastaabi operatiivjaoskonna vanemstaabiohvitserina. Major Põder teenib kaitseväes 1993. aastast, kui läbis sisekaitse operatiivrügemendis ajateenistuse. Ta on pioneeripataljonis teeninud nii rühma-, kompanii-, staabi- kui pataljoni ülemana ning osalenud 2004. ja 2005. aastal demineerimisgrupi ülemana sõjalisel välisoperatsioonil Afganistanis. Major Põder on lõpetanud kõrgema sõjakooli keskastmekursuse ning teda on autasustatud kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga.

1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ülesanne on korraldada ajateenijate pioneerialast väljaõpet ning  sõjaolukorras tõkestada vastase üksuste liikumist, tagada oma üksuste liikuvus ning parandada lahinguvõime säilitamiseks üksiksõduri ja üksuse elu- ja võitlustingimusi.

 

  

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.