Uuendatud: 05.01.2016, kell 17:34

05.01.2016 17:33

Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas Raua tänava lahingus võidelnuid

Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas Raua tänava lahingus võidelnuid  Foto: Valdur Vacht

Staabi- ja sidepataljoni ülem tunnustas 1940. aasta Raua tänava lahingus osalenud  Eduard Kuuskorit ja  Eduard Meemanni pataljoni kõrgeima autasuga - staabi- ja sidepataljoni rinnamärgiga.

„Kui üldse keegi väärib pataljoni rinnamärki kandma, siis just need, kes 1940. aastal Raua tänaval punastele vastu hakkasid,“ ütles staabi- ja sidepataljoni ülem major René Innos. „Et staabi- ja sidepataljon on toonase sidepataljoni ajaloolise järjepidevuse kandja,  on meie kohus oma kangelasi meeles pidada ja neid praegustele kaitseväelastele eeskujuks tuua.“

1940. aasta Raua tänava lahingus osalenud  ja praegu Keilas elavale 98- aastasele Eduard Kuuskorile andsid staabi- ja sidepataljoni rinnamärgi üle pataljoni kaplan nooremleitnant Peeter Paenurm ja pataljoniveebel vanemveebel Siim Tambaum. Teine lahingus osalenud sideväelane, Valgas elav 96-aastane Eduard Meemann, sai pataljoni teenetemärgi kätte eelmise aasta 29. detsembril.

1940. aasta 21. juunil teenisid Kuuskor ja Meemann sidepataljonis ning olid ühed neist, kes Tallinna 21. koolis relvastatud riigipöörajatele vastu hakkasid. Hiljem sai tulevahetus, milles langes kaks Eesti kaitseväelast, tuntuks kui Raua tänava lahing. Sidepataljoni ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe väeosa peetud lahing Teises maailmasõjas.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.